Pożar budynku pod Zieloną Górą. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

27 maj 2022
Autor: 
Pożar budynku pod Zieloną Górą. Trwa akcja gaśnicza Redakcja

Pożar koło Zielonej Góry. Dziesięć zastępów straży pożarnej walczy z pożarem budynku gospodarczego w miejscowości Słone. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w piątkowe popołudnie, 27 maja, tuż przed godziną 16:30. W ogniu stanął budynek gospodarczy w miejscowości Słone (gmina Świdnica).

Początkowo do akcji wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz jednostki OSP Świdnica, OSP Koźla i OSP Letnica. Świadkowie zdarzenia jeszcze przed przyjazdem strażaków zdołali wyprowadzić z obiektu motocykl oraz psa.

Już po dojeździe pierwszych samochodów gaśniczych, budynek był niemalże całkowicie objęty ogniem. Z czasem do działań wysłano kolejne jednostki OSP z Leśniowa Wielkiego oraz Ochli, a także cysternę gaśniczą o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

Trwa akcja gaśnicza

Strażacy prowadzą działania gaśnicze od zewnątrz budynku przy użyciu kilku prądów wody. Jednocześnie w miarę możliwości odbywają się prace rozbiórkowe. Wszystko po to, aby ugasić wszystkie zarzewia ognia. W akcji jest także drabina mechaniczna.

- Na szczęście nikt nie został poszkodowany - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Godzina 18:50 - Działania straży pożarnej zostały zakończone. Budynek doszczętnie spłonął, natomiast dach zawalił się do środka. Na miejscu zjawiły się dodatkowo dwa patrole policji. Prawdopodobną przyczyną pożaru było umyślne podpalenie.

Przeczytaj też: Gorzów: Driftował na rondzie, przyłapała go policja. 28-latek był poszukiwany (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u