Drezdenko: Złodzieje zasnęli podczas kradzieży. Obudził ich funkcjonariusz SOK i policja

27 maj 2022
Autor: 
Drezdenko: Złodzieje zasnęli podczas kradzieży Fot. Straż Ochrony Kolei

Drezdenko. Chcieli ukraść koła z osobówki, ale zasnęli podczas kradzieży. Sen przerwał im funkcjonariusz SOK oraz policjanci. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Nietypowa sytuacja w Drezdenku (powiat strzelecko-drezdenecki). W środę, 25 maja, funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei po zakończonej służbie zainteresował się samochodem marki Volkswagen Golf stojącym przy stacji kolejowej. W pojeździe brakowało koła, a w pozostałych nie było śrub mocujących.

Zasnęli podczas kradzieży

- Po chwili funkcjonariusz spostrzegł, że w samochodzie marki Volkswagen Passat, który stoi obok, śpi dwóch mężczyzn, a na tylnym siedzeniu leży klucz do odkręcania kół. Wzbudziło to jego podejrzenie, że mogą to być sprawcy kradzieży - relacjonuje Artur Wołoszyn, rzecznik Straży Ochrony Kolei w Zielonej Górze.

Mężczyzna wezwał patrol policji, a w międzyczasie uniemożliwił potencjalnym sprawcom możliwość oddalenia się. Policjanci po przeszukaniu osobówki znaleźli w nim brakujące koło.

Mieszkańcy gminy Drezdenko przyznali się do kradzieży. - Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Drezdenku - informuje Wołoszyn.

Przeczytaj też: Pożar budynku pod Zieloną Górą. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u