Kolejna karetka z Zielonej Góry trafiła do Ukrainy! Została wypełniona środkami medycznymi

29 maj 2022
Autor: 
Kolejna karetka z Zielonej Góry trafiła do Ukrainy! Została wypełniona środkami medycznymi Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Karetka ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiła do Ukrainy. Ambulans został wypełniony środkami medycznymi!

W piątek, 27 maja ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze w kierunku granicy z Ukrainą wyruszyła karetka. Ambulans jest podarunkiem dla szpitala w Chmielnickim na Podolu. Pojazd przed wyjazdem został wypełniony środkami medycznymi, w środku znalazło się m.in. 7 defibrylatorów przekazanych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze.

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji z zielonogórskiego Drzonkowa przekazał środki czystości, pampersy i żywność dla niemowląt, natomiast samorząd województwa lubuskiego dorzucił środki ochrony osobistej w tym maseczki i płyny do dezynfekcji. Za sterami ambulansu usiedli wiceprezes szpitala - Jarosław Sieracki i kierownik działu transportu - Witold Głodecki. 

W marcu za zgodą zarządu województwa lubuskiego do Ukrainy trafiły dwie karetki z Wojewódzkich Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim. 

Czytaj także - Strażackie święto w Zielonej Górze. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u