Węzeł Niedoradz na trasie S3 będzie rozbudowywany. Pieniądze daje prywatna firma

08 czerwiec 2022
Autor: 
Węzeł Niedoradz na trasie S3 będzie rozbudowywany Fot. GDDKiA Zielona Góra

GDDKiA Zielona Góra podpisała umowę na rozbudowę węzła Niedoradz na trasie S3. Koszty inwestycji w całości pokryje firma Panattoni.

Obecnie węzeł Niedoradz pozwala zjechać z S3 jedynie kierowcom jadącym od strony Zielonej Góry. Tylko w stronę tego miasta możliwy jest także wjazd na ekspresówkę od strony Nowej Soli. To wszystko ma się jednak zmienić, bo węzeł będzie rozbudowywany.

Węzeł Niedoradz - Panattoni zapłaci za inwestycję

GDDKiA Zielona Góra podpisała już umowę z firmą Panattoni określającą zasady rozbudowy węzła Niedoradz. Prywatny inwestor w całości pokryje koszty prac. Oprócz samej budowy odpowie także za sporządzenie dokumentacji oraz uzyskanie niezbędnych zezwoleń.

- Węzeł zyska dodatkową relację wjazdową w kierunku Wrocławia. Rozbudowa ma związek z planowaną inwestycją, polegającą na budowie kompleksu hal magazynowo-usługowo-produkcyjnych wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Niedoradz - informuje Anna Jakubowska, rzecznik GDDKiA Zielona Góra.

GDDKiA: "Monitorujemy wszystkie etapy prac"

Uzgodniona koncepcja rozbudowy węzła Niedoradz zakłada zmianę lokalizacji łącznicy wyjazdowej z drogi ekspresowej S3 oraz budowę ronda na połączeniu łącznicy węzłowej drogi ekspresowej S3 z drogą powiatową nr 1434F i planowaną drogą gminną. Ponadto wybudowana zostanie łącznica wjazdowa na drogę ekspresową S3 w kierunku Wrocławia.

Prywatny inwestor, firma Panattoni, planuje zakończyć prace związane z rozbudową węzła do końca 2023 roku. Jak podkreślają drogowcy z GDDKiA Zielona Góra, wszystkie roboty będą na bieżąco kontrolowane.

Przeczytaj też: Utrudnienia na S3 koło Zielonej Góry aż do końca roku. Ruszyła budowa ekranów akustycznych


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u