Na krajowej "92" w Wilkowie stanęła sygnalizacja świetlna. "Będzie bezpieczniej"

11 sierpień 2022
Autor: 
Na krajowej "92" w Wilkowie stanęła sygnalizacja świetlna Fot. GDDKiA Zielona Góra

GDDKiA Zielona Góra inwestuje w bezpieczeństwo pieszych na drodze. W Wilkowie koło Świebodzina na DK92 stanęła sygnalizacja świetlna. Jest też nowe oświetlenie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze realizuje Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Drogowcy pod koniec ubiegłego roku podpisali umowy na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnych oraz oświetlenia drogowego na wybranych przejściach dla pieszych w Lubuskiem.

- Podejmowane działania są ukierunkowane na zwiększenie ochrony uczestników ruchu oraz stworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej, a w efekcie zmniejszenie liczby wypadków i ich ofiar. To naturalna kolej rzeczy wynikająca ze zmian ustawowych, w których przyznano pierwszeństwo pieszemu wyrażającemu zamiar przejścia przez jezdnię - podkreślała wówczas GDDKiA Zielona Góra.

Sygnalizacja świetlna na DK92 w Wilkowie

Do programu wybrano między innymi drogę krajową nr 92. To właśnie na tej trasie w miejscowości Wilkowo w pobliżu Świebodzina powstała już sygnalizacja świetlna oraz dedykowane oświetlenie. Co ważne, sygnalizacja została zaprogramowana jako wzbudzana. Wszystko po to, aby zapewnić jak największą płynność ruchu.

Przeczytaj też: Urząd chce przebudować skrzyżowanie w Zielonej Górze. Apelowali o to mieszkańcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u