Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Świdnicy pod Zieloną Górą (ZDJĘCIA)

26 sierpień 2022
Autor: 
Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Świdnicy pod Zieloną Górą Redakcja

W Świdnicy koło Zielonej Góry odbył się turniej dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu zielonogórskiego. Udział wzięło blisko 200 osób.

Tradycyjnie pod koniec wakacji Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze we współpracy z Lasami Państwowymi zorganizowała turniej dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu zielonogórskiego pod nazwą "Chroń las i środowisko przed pożarem i zanieczyszczeniami". Tym razem w organizację zaangażowała się również jednostka OSP Świdnica, na której terenie odbywały się zawody. Była to już XIX edycja turnieju jedynego w skali kraju.

W zmaganiach przeprowadzonych w rejonie Zalewu Świdnickiego wzięło udział aż 19 strażackich drużyn, czyli łącznie blisko 200 młodych osób. Każda z ekip otrzymała mapę, dzięki której pieszo mogła pokonać około 5-kilometrową trasę. Po drodze na każdą z drużyn czekało 8 stacji z różnymi zadaniami. Były konkurencje stricte pożarnicze, ale również sprawnościowe. Liczyła się przede wszystkim grupowa współpraca, determinacja oraz zaangażowanie każdego członka drużyny.

I tak po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsza okazała się drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej Racula w Zielonej Górze. Tam też w przyszłym roku zorganizowany zostanie kolejny Turniej Leśny. Na drugim miejscu uplasowała się młodzież z OSP Koźla (gmina Świdnica), natomiast trzecie miejsce przypadło ekipie z zielonogórskiej OSP Sucha.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy turnieju dostali nagrody i upominki. Nie zabrakło także pucharów oraz pamiątkowych dyplomów. Te wręczali m.in. Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze bryg. Piotr Jankowiecki oraz wójt gminy Świdnica Izabela Mazurkiewicz-Kąkol.

Przeczytaj też: Zostań strażakiem w Zielonej Górze! PSP szuka kandydatów do służby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u