Falubaz dopiero za tydzień powalczy o awans do Ekstraligi. Kibice wejdą na stadion!

17 wrzesień 2022
Autor: 
Jutro Falubaz powalczy o awans do Ekstraligi. Kibice wejdą na stadion! Redakcja

Najważniejszy mecz roku dla Falabazu Zielona Góra przeniesiony. Kibice będą mogli wejść na stadion, jednak mecz otrzymał status podwyższonego ryzyka.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi i niekorzystnymi prognozami na najbliższe dni mecz finałowy między Stelmetem Falubazem Zielona Góra a Cellfast Wilki Krosno zostaje przełożony. - czytamy w komunikacie na stronie Falubazu Zielona Góra.

W niedzielę, 25 września punktualnie o godzinie 15 na Stadionie Żużlowym przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze rozpoczną się arcyważne zawody żużlowe o awans do PGE Ekstraligi. Stelmet Falubaz Zielona Góra zmierzy się w rewanżowym spotkaniu z Wilkami Krosno. Pierwszy finałowy mecz w Krośnie rozstrzygnął się na korzyść gospodarzy, Falubaz przegrał wówczas 50:40 i w niedzielę będzie musiał odrabiać straty.

Mecz jednak z kibicami

Po wydarzeniach, które miały miejsce 26 sierpnia podczas półfinałowego meczu z Bydgoszczą, Wojewoda Lubuski otrzymał pismo od Lubuskiego Komendant Policji. W piśmie pojawiła się prośba rozważenia możliwości podjęcia decyzji ws. przeprowadzenia 18 września br. imprezy żużlowej w Zielonej Górze bez udziału publiczności. 

Przypomnijmy, że podczas meczu z Bydgoszczą doszło do odpalenia materiałów pirotechnicznych oraz świec dymnych na trybunach. Dodatkowo doszło do ataku na bydgoskich kibiców. Właśnie tymi zdarzeniami Wojewódzki Komendant Policji argumentował swój wniosek. Podjęcie decyzji należało do Wojewody Lubuskiego

Władysław Dajczak spotkał się z prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim oraz szefostwem Zielonogórskiego Klubu Żużlowego. 

- Wspólnie ustaliliśmy, że podjęte zostaną działania, które sprawią, że ewentualny udział kibiców w meczu 18 września [nowa data zawodów to 25 września - przyp. red.] będzie bezpieczny. Wszystkie niedociągnięcia ze strony organizatorów zostaną zlikwidowane, a mecz będzie wydarzeniem sportowym, w którym kibice żużla będą mogli świętować awans drużyny do Ekstraligi - mówił podczas konferencji wojewoda.

Impreza masowa podwyższonego ryzyka

Podczas niedzielnego spotkania zwiększona zostanie liczba ochroniarzy na stadionie. Dodatkowo na stadionie zamontowanych będzie więcej kamer monitoringu. Na kilka godzin przed spotkaniem odbędzie się wizja lokalna z udziałem oraz pozostałych służb zaangażowanych w przygotowanie meczu.

Ostatni mecz kapitana

Piotr Protasiewicz podjął decyzję, że po tym sezonie kończy karierę żużlową. Kapitan Falubazu Zielona Góra trafił w tym roku do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Piotr Protasiewicz licencję żużlową zdał 7 maja 1991 roku. W swojej żużlowej karierze zdobył 4-krotnie mistrzostwo świata w drużynie oraz 12-krotnie mistrzostwo Polski. W 1996 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów na zawodach w Olching. Trzy lata później w 1999 roku PePe zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u