W Lubuskiem zawyją dziś syreny alarmowe. To próba systemu ostrzegania

22 wrzesień 2022
Autor: 
W Lubuskiem zawyją syreny alarmowe Redakcja

Już dziś w czwartek, 22 września, na terenie województwa lubuskiego odbędzie się głośna próba syren alarmowych. To ćwiczenia zarządzone przez wojewodę.

Próba syren alarmowych odbywa się cyklicznie raz na kwartał. Do ich dźwięku z pewnością już chyba wszyscy mieszkańcy miast zdążyli przywyknąć.

Kiedy zawyją syreny?

Ćwiczenia systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach zostaną przeprowadzone w czwartek, 22 września, w godzinach 12:00 - 12:30. Ich dźwięk będzie można usłyszeć m.in. w Zielonej Górze lub Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie próby nadane zostaną dwa sygnały:

  • Ogłoszenie alarmu - modulowany dźwięk syren trwający 3 minuty
  • Odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syren przez 3 minuty

Takie działania treningowo-szkoleniowe są zarządzone przez Wojewodę Lubuskiego. Wszystko ma na celu przede wszystkim sprawdzić stan techniczny systemu ostrzegania i alarmowania.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanęły dwa samochody osobowe (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u