MZK testuje nową technologię

05 wrzesień 2016
Autor: 

W Zielonej Górze testowany jest nowy system, który ma ułatwić pasażerom podróżowanie. MZK pracuje także nad aplikacją na telefony komórkowe.

Miejski Zakład Komunikacji testuje obecnie nowy system, który ma ułatwić podróżowanie oraz pomóc w usprawnieniu rozkładu jazdy. Będzie to karta, która automatycznie identyfikuje obecność pasażera w autobusie. Podróżujący nie musi przykładać karty do czytnika.

System nie zlicza płatności, tylko przekazuje informacje do systemu rozliczeniowego i w zależności od tego jaką opcję wybrał pasażer, to albo płatność następuje od razu po wyjściu z autobusu, albo naliczana jest później.

- Obecnie trwają testy nowego biletu elektronicznego. Rozważamy także wprowadzenie aplikacji na telefony komórkowe – mówi Barbara Langner dyrektor zielonogórskiego MZK.

Testowany system będzie także zliczał pasażerów, co umożliwi uzyskanie informacji w jakich godzinach i jakie trasy są najbardziej oblegane.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u