Polecimy do Lwowa

05 wrzesień 2016
Autor: 

Jest szansa na połączenia lotnicze z Lubuskiego do Lwowa. Marszałek województwa Elżbieta Polak prowadziła rozmowy w Lwowie na temat uruchomienia połączenia lotniczego Babimost-Lwów.

Na razie z Babimostu polecieć możemy do Warszawy i z powrotem, bo to jedyny kierunek realizowany przez przewoźnika. Firma Sprint Air obsługuje teraz oprócz połączeń z Babimostu, także loty z Rzeszowa do Lwowa. Stąd pomysł, aby do Lwowa latać także z Lubuskiego.

Marszałek Województwa lubuskiego Elżbieta Polak i Jan Szczepkowski prezes Sprint Air rozmawiali z Tatianą Romanowską – dyrektor Generalną Portu Lotniczego we Lwowie.

Jak informuje marszałek na swojej stronie internetowej rozważane są czartery na trasie Babimost-Lwów, a także połączenia weekendowe. Loty weekendowe mogłyby być realizowane bez kolizji, bo w weekendy nie latają samoloty do Warszawy.

Dla strony Ukraińskiej takie loty także byłby atrakcyjne, ze względu na to, że województwo lubuskie graniczy z Niemcami i bliskość do Berlina jest dużym atutem dla lubuskiego lotniska.

Trwaj rozmowy z Państwowymi Portami Lotniczymi dotyczące nowych kierunków lotów z zielonogórskiego lotniska w Babimoście.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u