Straż Graniczna szuka chętnych do ochrony granicy. Trwa nabór do służby

19 październik 2022
Autor: 
Straż Graniczna szuka chętnych do ochrony granicy Redakcja

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej cały czas szuka nowych funkcjonariuszy. Sprawdź, jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać się do służby.

W 2022 roku Nadodrzański Oddział Straży Granicznej zamierza wcielić do służby 70 nowych funkcjonariuszy. Najbliższe przyjęcia odbędą się w październiku, ale nabór kolejnych kandydatów nieustannie trwa.

Nabór do Straży Granicznej - jakie wymagania?

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie i być niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Ponadto kandydat powinien posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe oraz mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z dwóch etapów. Pierwszy obejmuje złożenie podania, przeprowadzenie wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej, dokonanie sprawdzeń w ewidencjach, rejestrach i kartotekach oraz przeprowadzenia testów psychologicznych. Drugi etap zawiera z kolei test pisemny z zakresu wiedzy ogólnej i ze znajomości wybranego języka obcego, a także testu sprawności fizycznej i właściwej rozmowy kwalifikacyjnej.

- Osoby po przyjęciu do służby w Straży Granicznej, kierowane są na siedmiomiesięczne szkolenie podstawowe oraz szkolenie podoficerskie do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, Kętrzynie lub Lubaniu - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik NOSG.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej - jakie zarobki?

Osoby, które chciałyby pełnić służbę w Straży Granicznej, mogą złożyć dokumenty o przyjęcie w każdej placówce w regionie. Ponadto w każdym z oddziałów wyznaczeni zostali funkcjonariusze, z którymi przed złożeniem dokumentów można porozmawiać oraz wyjaśnić wątpliwości.

- Służba w Straży Granicznej to atrakcyjne wynagrodzenie, minimum 4600 złotych na rękę. Ponadto prawa emerytalne po 25 latach służby, nagrody roczne, motywacyjne i jubileuszowe. Może liczyć również na dodatek na remont mieszkania lub brak mieszkania, pomoc finansową na kupno domu czy mieszkania, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby - zachęca mjr SG Konieczniak.

Po więcej szczegółów dot. naboru Nadodrzański Oddział Straży Granicznej odsyła na stronę internetową.

Przeczytaj też: Masowe kontrole prędkości w centrum Zielonej Góry. Policja: "W weekend 28 mandatów" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u