Straż pożarna w Gorzowie Wielkopolskim szuka kandydatów do służby

02 listopad 2022
Autor: 
Straż pożarna w Gorzowie Wielkopolskim szuka kandydatów do służby Fot. KM PSP Gorzów Wlkp.

Państwowa Straż Pożarna w Gorzowie Wielkopolskim poszukuje czterech funkcjonariuszy. Wszyscy nowi strażacy będą brali udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Chyba nie ma chłopaka, który nie marzył o byciu strażakiem. Choć wielu ludziom dziecięca fascynacja szybko mija, chętnych do służby w Państwowej Straży Pożarnej nie brakuje. Zainteresowanymi zwykle są przede wszystkim osoby, które działają już w jednostkach OSP i za cel stawiają sobie dołączenie do "zawodówki".

Teraz pojawia się taka szansa, ponieważ nowych funkcjonariuszy szuka Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim. Komendant bryg. Krystian Kosela zatrudni cztery osoby. Oczywiście do służby wybrani zostaną tylko kandydaci, którzy pozytywnie przejdą wszystkie etapy rekrutacji.

Nowi strażacy docelowo zajmą stanowiska ratownicze w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Dąbrowskiego. Zanim jednak wyjadą do akcji, będą musieli przejść jeszcze szkolenie podstawowe w zawodzie strażak w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Zostań strażakiem - wymagania

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać obligatoryjne wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo
  • być niekaranym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe
  • korzystać z pełni praw publicznych
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe
  • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby
  • mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (odbyta zasadnicza służba wojskowa lub przeniesienie do rezerwy bez odbycia tej służby albo po zwolnieniu od obowiązku służby wojskowej - nie dotyczy kobiet)

Nabór do PSP - jakie etapy rekrutacji?

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z sześciu etapów. Przed kandydatami po pozytywnej ocenie dokumentów między innymi test sprawności fizycznej oraz sprawdzian braku lęku wysokości. Nie obędzie się również bez rozmowy kwalifikacyjnej i badań lekarskich. Szczegółowe informacje o naborze zawarte są w ogłoszeniu opublikowanym na stronie KM PSP Gorzów Wielkopolski.

Termin składania wymaganych dokumentów upływa 16 listopada.

Przeczytaj też: Policyjna grupa SPEED w akcji. 6 osób straciło prawo jazdy. Rekordzista jechał 237 km/h (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u