Gorzów: Chore drzewa idą pod piłę. Zobacz, gdzie będzie wycinka

10 listopad 2022
Autor: 
Gorzów: Chore drzewa idą pod piłę. Zobacz, gdzie będzie wycinka Redakcja

Będzie wycinka drzew w Gorzowie Wielkopolskim. Miasto chce się pozbyć 357 drzew z uwagi na ich zły stan lub kondycję. Sprawdź, gdzie będą prowadzone prace.

Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił przetarg na wycinkę 357 drzew w mieście. Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego czeka na oferty przedsiębiorców do 16 listopada. Po wybraniu wykonawcy ten będzie miał na zrealizowanie całego zadania 70 dni od dnia podpisania umowy.

- Wycinka jest w większości przypadków związana z obumarciem okazów i ich złym stanem zdrowotnym, w związku z czym stwarzają one duże zagrożenie dla życia i mienia mieszkańców. Na wszystkie drzewa zakwalifikowane do wycinki Miasto uzyskało zezwolenia od Marszałka Województwa Lubuskiego i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - informuje gorzowski magistrat.

Oprócz samej wycinki do zadań wybranej firmy będzie należało również wywiezienie ściętego drzewa. W przypadku drzew poza pasem drogowym firma będzie miała na to 3 dni, ale jeśli drzewo będzie znajdowało się w rejonie jezdni, to wówczas będzie to tylko 1 dzień. Ponadto wykonawca będzie musiał posprzątać teren po wycince.

Wycinka drzew w Gorzowie - gdzie się odbędzie?

Pod piłę zakwalifikowano 357 drzew ulokowanych w różnych miejscach na terenach zieleni miejskiej. I tak wycinka planowana jest między innymi przy ulicach: Poznańskiej, Fabrycznej, Okólnej, Dziewięciu Muz, Dąbrowskiego, Wyszyńskiego, Mieszka I, Borowskiego, Kosynierów Gdyńskich, Cegielskiego, Sczanieckiej, Błotnej, Brukselskiej, Myśliborskiej, Kostrzyńskiej oraz alei Konstytucji 3 Maja.

Prace będą prowadzone również w parku Słowiańskim i Siemiradzkiego oraz na terenie cmentarza wojennego przy ulicy Walczaka. Drzewa zostaną wycięte też w rejonie portu rzecznego przy ulicy Wał Okrężny.

Zgodnie z informacjami zawartymi w przetargu wycinka powinna być wykonywana bez powodowania zniszczeń. W możliwych przypadkach dopuszcza się położenie całych drzew, jeżeli jednak nie jest to niemożliwe, ścinkę należy prowadzić "segmentowo" przy użyciu podnośników i metod alpinistycznych.

W zamian pojawią się nowe drzewka

Urząd Miasta Gorzowa po zakończeniu wycinki w ramach tzw. nasadzeń zastępczych posadzi w przyszłym roku co najmniej 210 drzewek na miejskich terenach zieleni. - Minimalny obwód nowo nasadzonych drzew będzie wynosił 14-18 cm, a wysokość od metra do 2,5 m - informuje samorząd.

Przeczytaj też: Prezydent Zielonej Góry jak lisek chytrusek? Gminy bronią marszałek województwa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u