Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

24 grudzień 2022
Autor: 
Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią? Lubuska Policja

Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

W maju 2022 roku Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim zawarła umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Przedmiotem umowy był zakup czterech radiowozów policyjnych z napędem elektrycznym. W grudniu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nowoczesne pojazdy trafiły do funkcjonariuszy! 

Elektryczne radiowozy w policji

Są to nowoczesne i bezemisyjne samochody Hyundai Kona EV o wartości blisko 900 tysięcy złotych. Ich główną zaletą istotny wkład w ograniczenie emisji zanieczyszczeń oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery - podaje podinsp. Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Lubuskiej Policji. 

Pojemne akumulatory zasilają 204 konny silnik i pozwalają na przejechanie blisko 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Radiowozy są wyposażone w nowoczesny systemy zapewniające bezpieczeństwo podczas jazdy takie jak: elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, układ zapobiegający poślizgowi kół przy ruszaniu pojazdu, układ zapobiegający blokowaniu kół pojazdu podczas hamowania, poduszki gazowe przednie i boczne dla kierowcy i pasażera, boczne kurtyny gazowe dla osób w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń.

Elektryczne radiowozy zostały przekazane policjantom z Gorzowa Wielkopolskiego, Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich i Wschowy.

Czytaj także - Poszukiwany listem gończym mężczyzna wpadł, bo szedł złą stroną jezdni!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u