Nowy samochód gaśniczy dla OSP Nowogród Bobrzański. Kosztował blisko 900 tysięcy (ZDJĘCIA)

28 grudzień 2022
Autor: 
Nowy samochód gaśniczy dla OSP Nowogród Bobrzański Fot. OSP Nowogród Bobrzański

Strażacy z OSP Nowogród Bobrzański mają nowy samochód gaśniczy. Wóz kosztował prawie 900 tysięcy złotych. To spore wzmocnienie dla ochotników.

OSP Nowogród Bobrzański oficjalnie może się już poszczycić nowym pojazdem. Do ochotników trafił średni samochód gaśniczy marki Volvo FL280 z napędem 4x4 oraz silnikiem o mocy 285 koni mechanicznych. Wóz został zabudowany w firmie Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar spod Częstochowy.

Nowy samochód gaśniczy wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4200 litrów oraz 500-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Ponadto na pojeździe zamontowano między innymi wyciągarkę elektryczną o sile 8 ton, instalację zraszaczową oraz maszt oświetleniowy. Ponadto w skrytkach znalazło się miejsce na kącik sanitarny z doprowadzoną wodą.

Wóz dostarczono bez specjalistycznego sprzętu. Wykonawca przygotował jedynie uchwyty do mocowania wyposażenia posiadanego aktualnie przez ochotników z OSP Nowogród Bobrzański.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Koszt? Blisko 900 tysięcy złotych

Wartość pojazdu to prawie 900 tysięcy złotych. Został zakupiony w ramach montażu finansowego, na który złożyła się dotacja z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Część środków musiała dołożyć również gmina Nowogród Bobrzański, którą wspomogły Nadleśnictwa Krzystkowice i Nowa Sól oraz lokalni przedsiębiorcy.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli stać się jego właścicielami. Od teraz niesienie pomocy przez naszych strażaków będzie jeszcze bardziej efektywne - podkreślają ochotnicy z Nowogrodu Bobrzańskiego.

Przeczytaj też: Tragedia w Klenicy. Zamordowano kobietę. Zatrzymano jej syna oraz wnuka


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u