Alpiniści dla WOŚP w Zielonej Górze. W strojach superbohaterów umyli okna w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (FILM, ZDJĘCIA)

19 styczeń 2023
Autor: 
Alpiniści dla WOŚP w Zielonej Górze Redakcja

Pacjenci Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze mieli wyjątkowych gości. W ramach akcji "Alpiniści dla WOŚP" superbohaterowie spuścili się na linach i myli okna.

W ramach akcji "Alpiniści dla WOŚP", która pierwszy raz odbyła się trzy lata temu, grupa alpinistów przemysłowych przemierza całą Polskę i odwiedza szpitale dziecięce. Wszystko po to, aby sprawić radość małym pacjentom, a przy okazji zebrać fundusze do Eskarbonki założonej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem ekipa zawitała do województwa lubuskiego, a dokładniej na teren Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

- Pracownicy branży wysokościowej zbierają się i odwiedzają szpitale z oddziałami dziecięcymi albo szpitale dziecięce, przebierają się w stronie superbohaterów i zjeżdżają do okien sal, myją te okna, spotykają się z dzieciakami, grają w różne gry, bawią się i malują uśmiechy, żeby przez chociaż parę chwil tym dzieciom okres, który spędzają w szpitalu, na chwilę umilić - mówi Krzysztof Raca, organizator akcji "Alpiniści dla WOŚP".


Poniżej relacja z miejsca zdarzenia (materiał z grudnia). Dalsza część artykułu pod wideo:


Dzieci były zaskoczone

W Zielonej Górze alpiniści myli okna Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. I tak małym pacjentom ukazały się lemury znane z serialu "Pingwiny z Madagaskaru", Superman, Thor oraz Tygrysek. Akcja wywołała duże zainteresowanie i radość wśród dzieci.

- Dzieci rzeczywiście nie kryły zaskoczenia. To był miły przerywnik w ich szpitalnym pobycie. A panowie sprawdzili nasz dach nowego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka - podkreśla Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik szpitala w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Wybuch paczki w Siecieborzycach. Zatrzymano podejrzanego. To były partner rannej Urszuli (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u