Krosno Odrz.: Przejazd przez miasto to koszmar. Podróż trwa nawet 2 godziny dłużej!

19 luty 2023
Autor: 
Krosno Odrz.: Przejazd przez miasto to koszmar. Podróż trwa nawet 2 godziny dłużej! Fot. UM Krosno Odrzańskie

Przejazd przez Krosno Odrzańskie to istny koszmar. W godzinach szczytu podróż może wydłużyć się o nawet 2 godziny!

Wody Polskie prowadzą w Krośnie Odrzańskim inwestycję związaną z podniesieniem zabytkowego mostu na rzece Odra. W ostatnich miesiącach tuż obok stanęła zapasowa konstrukcja, po której prowadzony jest ruch. Niestety obecnie firma Strabag, która realizuje tę inwestycję prowadzi prace związane z przełączeniem sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Ruch odbywa się wahadłowo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski kandydatem lubuskiej PO na Prezydenta Zielonej Góry

Korki Krosno Odrzańskie

W ciągu dnia w godzinach 7-17 ruch regulowany jest ręcznie, natomiast w innych godzinach uruchomiona jest automatyczna sygnalizacja świetlna. Niestety w godzinach szczytu Krosno Odrzańskie bardzo mocno się korkuje.

- Utrudnienia są ogromne, czas przejazdu przez jedyny most na Odrze i Krosno Odrzańskie, może przekraczać nawet 1,5 godziny - podaje Marek Cebula, Burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Sprawdziliśmy, jakie trasy alternatywne mogą wybrać kierowcy, aby ominąć zakorkowane Krosno Odrzańskie. Prezentujemy je poniżej.

  • Kierowcy jadący od strony Gubina: Samochody osobowe mogą skorzystać z przeprawy promowej w Połęcku i następnie jechać dalej DW 138 w kierunku DK 29 (29,4 km, czas przejazdu 50 minut). Samochody ciężarowe najbliższą trasę alternatywną mają przez Zieloną Górę.
  • Kierowcy jadący od strony Zielonej Góry powinni kierować się na Sulechów i skorzystać z DW 278 do Szklarki Radnickiej, a następnie DW 276 do Krosna Odrzańskiego (63 km, czas przejazdu 60 minut).

Czytaj także - Pogoda Lubuskie. W regionie znów będzie mocno wiało. IMGW ostrzega przed niżem Willy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u