Zielona Góra da kasę dla policji. Radny: "Policję stać na marnotrawienie środków w przypadku wizyty Kaczyńskiego"

28 luty 2023
Autor: 
Zielona Góra da kasę dla policji Redakcja

Lubuska Policja otrzyma środki finansowe dla policjantów w Zielonej Górze. To "pieniądze na dodatkowe patrole". Część radnych zwracała jednak uwagę, że policja sama powinna je sfinansować, skoro tylu policjantów chroniło Jarosława Kaczyńskiego.

Zielona Góra od wielu lat corocznie przekazuje pieniądze na dodatkowe patrole policji. Dziś Rada Miasta Zielona Góra znów głosowała nad przekazaniem środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Temat wywołał jednak sporą dyskusję, która podzieliła radnych.

"Stać ich na pokazówki, stać też na dodatkowe patrole"

Głos sprzeciwu wyraził między innymi Sławomir Kotylak z klubu Platformy Obywatelskiej. Podkreślał, że nie zgadza się, aby pieniądze publiczne były wydawane na działania rządowe. Chodzi tu oczywiście o wizytę prezesa Prawa i Sprawiedliwości zarówno w Zielonej Górze, jak i Nowej Soli.

- Budżet miasta powinien być wydatkowany racjonalnie. Nie mam nic przeciwko dodatkowym patrolom policji, ale jeżeli policję stać na marnotrawienie środków publicznych w przypadku wizyty Jarosława Kaczyńskiego to stać ich też na dodatkowe patrole - zaznaczał radny.

Przeciwny był też radny klubu "Zielona Razem" Andrzej Brachmański. - Uważam, że te pieniądze policji się nie należą. Chciałbym, abyśmy zdjęli ten punkt z sesji. Niech zbiorą się komisje i zostaną zaproszeni przedstawiciele policji. To drugi rok z rzędu, gdy nie ma tutaj przedstawiciela policji - mówił.

Policja jednak z dofinansowaniem

Ostatecznie wniosek o zdjęcie głosowania z sesji nie został przyjęty. Przyjęta została za to sama uchwała dotycząca wsparcia policji. Za było 13 radnych, 2 głosowało przeciw, 6 wstrzymało się od głosu, z kolei 2 w ogóle nie wzięło udziału w głosowaniu.

I tak do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze powinna trafić kwota 254,3 tysięcy złotych. Zgodnie z uchwałą 214,3 tys. zł. ma zostać przekazanych na "rekompensatę pieniężną za ponadnormatywny czas służby" dla zielonogórskich policjantów, natomiast 40 tys. zł. na "nagrody dla funkcjonariuszy za osiągnięcia przy realizacji zadań z zakresu służby prewencyjnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście".

Przeczytaj też: Pijany kierowca doprowadził do kolizji w Zielonej Górze. Zobacz nagranie z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u