3,3 miliona złotych na sport i turystykę dla lubuskich gmin oraz powiatów. Sprawdź, co powstanie

20 kwiecień 2023
3,3 miliona złotych na sport i turystykę dla lubuskich gmin oraz powiatów Redakcja

Lubuska Baza Turystyczna i Lubuska Baza Sportowa - to z tych programów samorządy otrzymają 3,3 miliona złotych na inwestycje. Zobacz, co powstanie.

Rozwój bazy sportowej i turystycznej w Lubuskiem to jedno z założeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. W 2021 roku pilotażowo wystartowały więc programy Lubuska Baza Turystyczna i Lubuska Baza Sportowa. Oba bardzo dobrze się przyjęły i samorząd województwa corocznie zbiera wnioski od gmin oraz powiatów o dofinansowania różnych inwestycji.

- Wsparcie trafia do gmin większych, ale również tych małych, które nie poradziłby sobie bez wsparcia środków zewnętrznych. Robimy wszystko, aby w małych miejscowościach zmieniać infrastrukturę i aby miejsca te stawały się przyjazne - podkreśla Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Lubuska Baza Sportowa 2023

W tym roku do programu Lubuska Baza Sportowa zgłoszonych zostało 45 wniosków, natomiast dofinansowanie otrzymały 32 projekty. Trzy powiatowe i 29 gminnych na łączną kwotę 2,5 miliona złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Najwięcej, bo 150 tysięcy złotych otrzymał powiat żagański na modernizację sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Pieniądze powędrowały też m.in. do gminy Nowogród Bobrzański (100 tys. zł - modernizacja sali gimnastycznej SP nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim), gminy Krosno Odrzańskie (100 tys. zł - modernizacja sali gimnastycznej w Osiecznicy) oraz powiatu strzelecko-drezdeneckiego (100 tys. zł - budowa boiska przy Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Zwierzynie).

Szczegółową listę beneficjentów umieściliśmy w galerii na dole artykułu.

Lubuska Baza Turystyczna 2022

Dużą popularnością i w tym roku cieszył się program Lubuska Baza Turystyczna. Tym razem na 18 wniosków dotację na kwotę 800 tysięcy złotych otrzymało 13 zadań.

Gmina Sulechów rozbuduje infrastrukturę przystani turystycznej w Cigacicach (15 tys. zł), natomiast powiat świebodziński przy pałacu w Przełazach przystosuje łazienek dla osób niepełnosprawnych (50 tys. zł). Ponadto gmina Skąpe (90 tys. zł) wybuduje ścieżkę turystyczną w Niesulicach, a gmina Małomice (70 tys. zł) wykona pomost widokowy oraz wyposaży teren przy Zalewie Małomickim w ławki parkowe z koszami.

- Mamy w regionie dużo jezior, jeśli chcemy, żeby ten potencjał turystyczny było mocno wykorzystany, musimy inwestować w poprawę infrastruktury turystycznej po to, aby przyciągać turystów, aby przyjeżdżali i zostawali na Ziemi Lubuskiej w okresie wakacji - zaznacza wicemarszałek Porycki.

Szczegółową listę zadań również umieściliśmy poniżej w galerii artykułu.

Przeczytaj też: 1,4 miliona złotych na remonty lubuskich zabytków. Sprawdź, kto dostał pieniądze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u