Państwowa Straż Pożarna i Enea Operator. Współpracują od dawna, dziś zawarli porozumienie (ZDJĘCIA)

10 sierpień 2023
Autor: 
Państwowa Straż Pożarna i Enea Operator Fot. LUW

Choć współpracują od dawna to lubuska Państwowa Straż Pożarna i Enea Operator zawarli dziś specjalne porozumienie. Strażacy oraz energetycy będą np. razem się szkolić.

Silne porywy wiatru łamiące drzewa, intensywne opady deszczu czy pożary budynków. Bez większego zastanowienia chyba każdy z nas przypisze do tych zdarzeń straż pożarną. Bardzo często trzeba jednak doliczyć do tego także pogotowie energetyczne. I tak w województwie lubuskim Państwowa Straż Pożarna współpracuje z Enea Operator od wielu lat.

Współpraca na wyższym poziomie?

Dziś, 10 sierpnia, obie instytucje podpisały specjalne porozumienie. Przede wszystkim jest deklaracją wzajemnego wsparcia w sytuacjach walki z pożarami, likwidacji skutków klęsk żywiołowych oraz awarii infrastruktury elektroenergetycznej, ale to chyba oczywiste.

W dokumencie znalazły się też zapisy o przeprowadzaniu szkoleń oraz ćwiczeń z udziałem strażaków PSP, druhów OSP i pracowników Enea Operator. Te miałyby się odbywać na przykład w pobliżu urządzeń elektroenergetycznych pod napięciem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

- Porozumienie to kolejny krok w kierunku usprawnienia działań podczas sytuacji kryzysowych związanych z brakiem możliwości dostawy energii elektrycznej. Jednostki ochrony przeciwpożarowej wesprą mieszkańców, tworząc na przykład punkty z możliwością naładowania telefonu i oferując gorące napoje, a tym samym dając komfort dla operatora do niezwłocznego usunięcia awarii - informuje nadbryg. Patryk Maruszak, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP.

O zasadności podpisanego dokumentu mówi też Marek Rusakiewicz, wiceprezes Enea Operator do spraw operacyjnych. - Województwo lubuskie jest kolejnym po wielkopolskim i zachodniopomorskim, w którym podpisaliśmy porozumienie o współpracy. Współpracy, którą chcemy rozwijać i doskonalić - zaznacza.

Przeczytaj też: Rozpoznajesz tego mężczyznę? Szuka go policja w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u