Wybory 2023. Frekwencja do godziny 12 - jak głosują Lubuszanie?

15 październik 2023
Autor: 
Wybory 2023. Frekwencja do godziny 12 - jak głosują Lubuszanie?

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że frekwencja w Polsce do godziny 12 w wyborach do Sejmu i Senatu w 2023 wyniosła 22,59%. Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania to 6 407 615. To lepszy wynik niż w poprzednich wyborach w 2019 roku, kiedy frekwencja do południa wyniosła 18,14%.

Najwięcej osób zagłosowało w województwie podlaskim, to 25.23%. Na drugim miejscu znalazło się województwo małopolskie z wynikiem 24,67%, a na trzecim województwo śląskie z 24,34%. Najniższą frekwencję miało województwo zachodniopomorskie, gdzie do urn poszło tylko 19,84% wyborców. Niestety mieszkańcy województwa lubuskiego zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Frekwencja do godziny 12 wyniosła 20,82%. Liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania to 151 739 na ponad 728 tys. uprawnionych.

Frekwencja w zależności od powiatu:

  • najmniej: strzelecko-drezdenecki (18,75%)
  • najwięcej: Zielona Góra (24,96%)

Gminy z największą i najmniejszą frekwencją:

  • najmniej: gmina Górzyca (15,05%)
  • najwięcej: gmina Zabór (24,16%)

Rekordową frekwencję zanotowała komisja wyborcza nr 72 w Zielonej Górze, bo aż 52,90%! Brawo mieszkańcy ulic: Browarna, Ekologiczna, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jęczmienna, Konopna, Kożuchowska, Krzywa, Tadeusza Olbrychta, Osiedle Robotnicze, Osiedle Wygoda, Parkowa, Emilii Plater, Podwójna, Przyrodnicza, Pszenna, Rolnicza, Rzemieślnicza, Rzepakowa, Szczekocińska , Winna, Zawiszy Czarnego i Żytnia.

PKW przypomina, że głosowanie trwa do godziny 21. Wyniki exit poll poznamy tuż po zamknięciu lokali wyborczych.

Przeczytaj też: Wybory 2023. Jak głosować? Sprawdź, jak oddać ważny głos

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u