Międzynarodowy Dzień Studenta na Uniwersytecie Zielonogórskim. Gry, koncerty i inne wydarzenia

14 listopad 2023
Autor: 
Międzynarodowy Dnia Studenta na Uniwersytecie Zielonogórskim. Gry, koncerty i inne wydarzenia Redakcja

Dzień Studenta to okazja do podkreślenia roli studentów w społeczeństwie, ich osiągnięć naukowych i kulturalnych, a także ich problemów i wyzwań. Obchody Dnia Studenta są zróżnicowane w zależności od kraju i uczelni.

Studenci - studentom

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Studenta na Uniwersytecie Zielonogórskim otworzy 15 listopada br. o godz. 18:00 koncert studentów i absolwentów Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego ph. „Studenci – studentom”. Podczas koncertu w auli UZ przy ul. Podgórnej 50 wysłuchamy polskich i zagranicznych przebojów z musicali, standardów jazzowych oraz piosenek w stylu pop, soul, rock i R&B.

Wstęp wolny!!!

#UZ City Game

16 listopada br. w godz. 12:00-14:00 studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego będą mogli wziąć udział w #UZ City Game. Gra terenowa ma charakter sportowo-integracyjny. Organizatorami gry są: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UZ, Katedra Sportu i Promocji Zdrowia UZ oraz Biuro Promocji UZ. W grze może wziąć udział 30 drużyn składających się z 4 osób.

Start, meta i biuro gry zlokalizowane będą na parkingu przy budynku Rektoratu UZ przy ul. Licealnej 9. Biuro zawodów czynne będzie w godz. 11:00-11:55. Gra rozpoczyna się o godz. 12:00 i od tej pory liczony jest czas wykonywania zadań, jednakowy dla wszystkich drużyn. Składa się z 6 zadań, które rozmieszczone zostaną w poszczególnych punktach. W każdym z punktów będzie obecny wykładowca, który będzie kontrolował przebieg wykonywanych zadań.

Aby ukończyć grę trzeba odnaleźć wszystkie wyznaczone punkty na mapie i do nich dotrzeć. W końcowym rozliczeniu liczy się czas przybycia, a ominięcie 1 stacji z zadaniami wiąże się z karą czasową 15 minut. Każda kolejna ominięta stacja to kara 20 minut.

Klub "U Jana"

16 listopada br. o godz. 14.15 na kampusie A zostanie upamiętniony pierwszy zielonogórski klub studencki - Klub „U Jana”. Studenci i absolwenci Uniwersytetu Zielonogórskiego odsłonią odnowiony, oryginalny szyld klubu przy jego dawnej siedzibie w Domu Studenckim „Piast”. Klub „U Jana” powstał z inicjatywy studentów Wyższej Szkoły Inżynierskiej w 1971 r. Klub stał się miejscem imprez i punktem, w którym rozwijała się zielonogórska kultura studencka - powstawały kabarety, organizowane były zabawy Bachanaliowe, rodził się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „Włóczęga” czy miał miejsce pierwszy miejski koncert WOŚP. Klub działał do 2000 r.

Tolerancja przede wszystkim

16 listopada br. będziemy również obchodzić Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Pełnomocnik rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego ds. równego traktowania, dr hab. Magdalena Steciąg, prof. UZ, zaprasza w godz. 10.00 – 13.00 na kawę do palmiarni w budynku A-16 (kampus B) przy al. Wojska Polskiego 69, a także na premierę filmu Silver Haze w kinie Newa (dla studentów wstęp wolny).

W Bibliotece Uniwersyteckiej zostaną wręczone nagrody w konkursie na najlepszą pracę dyplomową o tematyce równościowej.

Program Międzynarodowego Dnia Tolerancji

10.00 – 13.00 Kawiarenka Równościowa - Palmiarnia w budynku A 16 (Kampus B)

Zapraszamy wszystkie osoby studiujące na Uniwersytecie Zielonogórskim na kawę i rozmowę o różnorodności płci!

W programie:

  • Wręczenie petycji o traktowanie zgodnie z deklarowaną tożsamością Rektorowi Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr. hab. Wojciechowi Strzyżewskiemu
  • Kampania „Boję się” – studenci UZ o swoich obawach
  • Dyskusja o języku inkluzywnym z udziałem Instytutu Równości
  • Prezentacja działalności Centrum Równości, Dostępności i Wsparcia na Uniwersytecie Zielonogórskim
  • Gospodarzem kawiarenki będzie koło naukowe „Tęczowy krużganek”.

13.00 – 14.00 sala konferencyjna Biblioteki UZ

Uroczyste rozdanie nagród w konkursie pt. Bez różnicy płci na najlepszą pracę dyplomową o tematyce równościowej. Nagroda pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego

Czy płeć ma znaczenie? O społeczności akademickiej Uniwersytetu Zielonogórskiego z perspektywy płci – dr Krzysztof Lisowski z Zespołu Badawczego ds. Równego Traktowania

18.00 – 19.30 kino Newa - Premierowy pokaz Silver Haze

Film w reż. Sachy Polak, zdobywca Nagrody Teddy na Berlinale 2023

Przesycone empatią, sensualne i odważne kino, z bohaterkami śmiało rzucającymi wyzwanie patriarchalnej opresji. Wstęp wolny za okazaniem legitymacji studenckiej.

Międzynarodowy Dzień Studenta 2023

Niezależnie od formy, Międzynarodowy Dzień Studenta ma na celu promować wartości edukacyjne, społeczne i kulturowe studentów oraz zwiększać ich świadomość praw obywatelskich i międzynarodowych.

Czytaj także: Przedstawiciele nigeryjskiego uniwersytetu z wizytą w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u