Kąpielisko w Ochli. Wiemy, jak będzie się nazywać

15 listopad 2023
Autor: 
Kąpielisko w Ochli. Wiemy, jak będzie się nazywać Fot. UM ZG

Kąpielisko w Ochli wciąż jest w budowie, ale prace są na końcowym etapie. Tymczasem poznaliśmy nazwę obiektu, którą wybrali mieszkańcy. Zobacz, jak głosowano.

Prace budowlane związane z budową kąpieliska z prawdziwego zdarzenia przy ulicy Botanicznej w Zielonej Górze ruszyły w sierpniu 2022 roku. Inwestycję wartą blisko 90 milionów złotych realizuje firma Exalo Drilling. Docelowo będziemy mieli tam między innymi piaszczystą plażę, domki letniskowe, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw czy brodzik dla najmłodszych.

Wykonawca inwestycji cały czas pracuje. Od miesięcy widać już ogólny zarys całego kompleksu. Zamontowano zjeżdżalnie oraz pojawiły się elementy minigolfa i parku linowego. Zakończenie prac budowlanych i oddanie inwestycji do użytku przewidywano na wakacje 2023 roku. Później pojawiła się informacja o wrześniu, a obecnie mówi się już o początku 2024 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

- Prace związane z nowym kąpieliskiem w Ochli znajdują się już na końcowym etapie. Mijając plac budowy dostrzeżemy strzeliste kolorowe zjeżdżalnie, ale także budynki i elementy infrastruktury, gdzie w przyszłości znajdą się liczne atrakcje dla odwiedzających - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Kąpielisko Ochla - mieszkańcy wybrali nazwę

Kąpielisko w Ochli, choć tak naprawdę nie znajduje się na terenie sołectwa, zdaniem urzędników powinno mieć swoją nazwę. I tak we wrześniu magistrat ogłosił konkurs dla mieszkańców, którzy składali swoje propozycje. Następnie urząd wybrał najlepsze i przeprowadził internetowe głosowanie.

Mieszkańcy na specjalnym portalu wybierali spośród pięciu zgłoszonych nazw. I tak zwycięska okazała się H2Ochla, która zdobyła 528 głosów. Dalej znajdowała się Ochlolandia (267 głosów), Ochla Splash (263), ChOchla (252) oraz Kolorado (100).

Przypominamy, że zwycięska nazwa w formie grafiki przywita gości wchodzących na kąpielisko. Dodatkowo jej autor otrzyma roczny karnet rodzinny na korzystanie z obiektu ufundowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Przeczytaj też: Poważny wypadek w Zielonej Górze. Nie żyje motocyklista


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u