Nowe karetki w Sulechowie. "Lada chwila wyjadą do pacjentów" (ZDJĘCIA)

16 listopad 2023
Autor: 
Nowe karetki w Sulechowie. "Lada chwila wyjadą do pacjentów" Fot. Powiat Zielonogórski, Gmina Sulechów

Szpital w Sulechowie ma nowe karetki. Wszystkie zostały już wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Ich koszt to blisko 1,2 miliona złotych.

Dwa nowe ambulanse trafiły do szpitala w Sulechowie. Oba zostały zabudowane przez firmę MediCardia na furgonie Mercedes Sprinter w żółtym kolorze. Karetki mają ponad 180 koni mechanicznych.

Dziś, 16 listopada, przed budynkiem szpitala pojazdy zostały oficjalnie przekazane. Ich zakup opiewał na prawie 1,2 miliona złotych.

- Nowe ambulanse to nie tylko środki transportu, ale również symbol bezpieczeństwa i troski o zdrowie naszej społeczności. Dzięki temu ogromnemu wsparciu szpital w Sulechowie podnosi standardy w udzielaniu skutecznej pomocy medycznej. Dyrekcji, obsłudze i naszym mieszkańcom życzymy, by te karetki miały jak najmniej wyjazdów, a wszystkie interwencje były skuteczne - informuje Gmina Sulechów.

Nowe karetki to też nowy sprzęt

W karetkach nie zabrało miejsca na urządzenia do kompresji klatki piersiowej typu LUCAS. To nic innego niż kolejny członek zespołu medycznego, co jest szczególnie odczuwalne w zespołach podstawowych, w których wyjeżdża dwóch ratowników medycznych. Jego zastosowanie minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji oraz zapewnia jej lepsze efekty. Dzięki temu zespół może bezpośrednio skupić się na wykonywaniu innych medycznych czynności ratunkowych.

Wraz z pojazdami dostarczono nosze renomowanej firmy Stryker. Reszta sprzętu zostanie przeniesiona do nowych ambulansów z samochodów użytkowanych do tej pory przez medyków.

- Karetki czekają na rejestrację i lada chwila wyjadą do pacjentów - podkreśla szpital w Sulechowie.

Przeczytaj też: Akcja strażaków w komendzie policji w Zielonej Górze. Ćwiczyła grupa chemiczna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u