Pilny apel szpitala w Zielonej Górze. "Mamy zaledwie 10 litrów tego płynu"

13 grudzień 2023
Autor: 
Pilny apel szpitala w Zielonej Górze. "Mamy zaledwie 10 litrów tego płynu" Redakcja/Archiwum

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze prowadzi akcję zbierania mleka od zdrowych i chętnych kobiet. Wcześniaki potrzebują mleka kobiecego, aby lepiej rozwijać się i chronić przed infekcjami. 

Mleko kobiece jest najlepszym pokarmem dla noworodków, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze i przeciwciała. Jednak nie wszystkie matki są w stanie karmić piersią swoje wcześniaki, dlatego potrzebna jest pomoc innych kobiet, które mają nadmiar mleka i chcą się nim podzielić.

Poszukiwane dawczynie mleka

- Szukamy Honorowych Dawczyń Mleka, bo nasze lodówki świecą pustkami! W tej chwili mamy w nich zaledwie 10 litrów tego drogocennego płynu, a miesięcznie nasze dzieciaczki wypijają blisko 30 litrów! Informuje na profilu społecznościowym zielonogórski szpital. 

Tylko w tym roku z mleka pozyskanego od innych mam skorzystało aż 335 malutkich pacjentów, głównie wcześniaków. To ważne, bo dzięki naturalnemu pokarmowi szybciej dochodzą do zdrowia i lepiej się rozwijają. Mają po prostu większą szansę na przeżycie.

Dawczynie muszą spełniać określone kryteria, takie jak brak chorób zakaźnych, przyjmowanie leków lub używek. Mleko jest badane, pasteryzowane i zamrażane przed podaniem wcześniakom. Dawczynie mleka kobiecego nie otrzymują żadnego wynagrodzenia za swój gest, ale mają świadomość, że ratują życie i zdrowie najbardziej potrzebujących dzieci.

Jak zostać dawczynią?

Aby zostać dawczynią, należy zgłosić się do banku mleka w szpitalu lub zadzwonić pod numer telefonu 68 300 07 63 lub 730 711 767w godz. 7.00-14.00.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u