Lotnisko w Przylepie międzynarodowym portem i nowa droga? Jest komunikat Urzędu Miasta

16 styczeń 2024
Autor: 
Lotnisko w Przylepie międzynarodowym portem i nowa droga? Fot. Redakcja, Czytelniczka

Lotnisko w Zielonej Górze - Przylepie ma zostać rozbudowane, a do tego powstanie nowa droga? Takie informacje powieszono na klatkach schodowych w mieście.

Spore poruszenie wśród mieszkańców bloków na osiedlu Na Olimpie w Zielonej Górze, czyli tzw. ogrodnictwa. Dziś, 16 stycznia, na klatkach schodowych pojawił się komunikat dotyczący lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie (dzielnica Nowe Miasto) oraz budowy drogi.

Lotnisko Przylep do rozbudowy? Do tego nowa droga?

- W związku z planowaną przebudową lotniska w Przylepie na Międzynarodowy Port Lotniczy Zielona Góra - Przylep uprasza się mieszkańców osiedla Na Olimpie o wyrażenie zgody na budowę drogi przebiegającej w ciągu komunikacyjnym ulicy Batorego 128I w celu odciążenia głównej trasy do MPL Zielona Góra - Przylep. Niniejszym Urząd informuje o możliwości znacznego zwiększenia natężenia ruchu samochodowego i związane z tym utrudnienia dla mieszkańców osiedla Na Olimpie - czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wojewoda Lubuski Marek Cebula z poparciem dla Marcina Pabierowskiego

Na koniec zawarto informację, iż wszelkie wnioski oraz opinie o projekcie należy składać do urzędu w godzinach jego urzędowania. W tym celu podano kontakt do Biura Zagospodarowania Przestrzennego w zielonogórskim magistracie, a dokładniej kierownik Anny Winograd. Na dole komunikatu widnieje podpis "Departament Rozwoju Miasta Dyrektor Departamentu Małogrzata Maśko-Horyza.

Zdjęcie zawieszonej informacji przesłała do redakcji NewsLubuski.pl jedna z mieszkanek miasta. - Dziś na klatkach schodowych powieszono informacje z UM dot. drogi budowlanej na lotnisko Przylep. Co za absurd !!! Zapraszam na wizje lokalną - dodała.

Urząd Miasta Zielona Góra: To fałszywa informacja

Do sprawy odniósł się już sam magistrat. Pracownicy wskazują, że informacja jest nieprawdziwa oraz ktoś podszywa się pod Urząd Miasta Zielona Góra i rozsyła fake newsy.

- W związku z rozpowszechnieniem fałszywych informacji Urząd Miasta Zielona Góra zawiadomi prokuraturę. To poważna sprawa, bo we wspomnianej korespondencji podrobiono podpis urzędnika - czytamy w komunikacie magistratu.

Pracownicy urzędu przepraszają wszystkich zainteresowanych i zaniepokojonych zielonogórzan. Deklarują jednocześnie, że wyjaśnią tę sprawę, a o postępach będą informować na bieżąco.

Poniżej umieszczamy zdjęcie pełnego komunikatu, który zawieszono na klatkach schodowych na osiedlu.

Przeczytaj też: Tomasz Nesterowicz - nowy wicewojewoda lubuski. "Tworzymy zgrany zespół"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u