Anna Mikołajczyk zarządza Krosnem Odrzańskim. "To jeden z lepszych wyborów" (ZDJĘCIA)

25 styczeń 2024
Autor: 
Anna Mikołajczyk zarządza Krosnem Odrzańskim Fot. LUW

Krosno Odrzańskie ma już nowego włodarza. Obowiązki burmistrza pełni Anna Mikołajczyk. Dziś otrzymała powołanie z rąk Wojewody Lubuskiego Marka Cebuli.

Przypominamy, że Krosno Odrzańskie od 21 grudnia 2023 roku nie miało burmistrza ani zastępcy. To wszystko z powodu, iż Marek Cebula, który zarządzał gminą od 13 lat, został wojewodą lubuskim.

I tak pojawiła się konieczność wybrania komisarza rządowego, który będzie zasiadał w gabinecie burmistrza do najbliższych wyborów samorządowych, które zaplanowano na kwiecień 2024 roku. Dziś, 25 stycznia, wszystko okazało się już jasne.

Anna Mikołajczyk zarządza Krosnem Odrzańskim

Premier Donald Tusk po rekomendacji od wojewody wyznaczył na stanowisko komisarza Annę Mikołajczyk, która do tej pory była sekretarzem gminy. Dokument uroczyście przekazał jej dziś Marek Cebula.

- To jeden z lepszych wyborów, jakich mogłem dokonać. To świetny samorządowiec, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą administracyjną. Pani Anna Mikołajczyk jest doskonale przygotowana do pełnienia tej funkcji. Jestem przekonany, że podała obowiązkom i wyzwaniom, które będą przed nią stały - podkreśla Wojewoda Lubuski.

Anna Mikołajczyk to pracownik samorządowy z ponad 20-letnim stażem. Od początku drogi zawodowej związana jest z Urzędem Miasta w Krośnie Odrzańskim. Funkcję sekretarza pełniła od 2019 roku, a wcześniej przez ponad 11 lat była naczelnikiem wydziału organizacyjnego.

Jak przekazuje Lubuski Urząd Wojewódzki, pani Anna jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz podyplomowego studium public relations na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Była też uczestniczką licznych kursów i szkoleń związanych z funkcjonowaniem jednostek samorządu terytorialnego.

Przeczytaj też: Zarobili grube miliony na nielegalnych kasynach. Zatrzymano 20 osób


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u