Pacjenci szpitala w Krośnie Odrzańskim nie zostaną bez opieki (ZDJĘCIA)

16 listopad 2016
Autor: 
jm

Dziś w Lubuskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia odbyła się konferencja prasowa na temat zmian w zabezpieczeniu świadczeń opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu krośnieńskiego.

W konferencji wziął udział Piotr Bromber - p.o. Dyrektora LOW NFZ, Zdzisława Sosnowska - konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa, przewlekle chorych i niepełnosprawnych, Dorota Kaźmierczak - konsultant wojewódzki w dziedzinie opieki paliatywnej, Marek Femlak, Z-ca Dyrektora ds. Medycznych 105. Kresowego Szpitala Wojskowego z Przychodnią SPZOZ w Żarach oraz Wiesław Olszański, Prezes Szpitala na Wyspie w Żarach.

- Działamy tu i teraz, zabezpieczamy świadczenia dla pacjentów. Chcemy zminimalizować niepokój i obawy pacjentów oraz ich rodzin – mówi Piotr Bromber p.o. Dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Lubuski Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał porozumienie ze spółką Nowy Szpital ws. rozwiązania umów dotyczących świadczenia usług medycznych w szpitalu w Krośnie Odrzańskim. Zadania te przejmą obecnie Szpital Na Wyspie Sp. z o.o. oraz 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią w Żarach.

- Nasz szpital jest placówką wieloprofilową, udzielamy pomocy pacjentom na kilku oddziałach więc nie obawiamy się, że nie będziemy mogli pomóc. Biorąc pod uwagę ilość łóżek i ich wykorzystanie zapewniam, że mamy miejsce dla pacjentów z powiatu krośnieńskiego – mówi lek. med. Marek Femlak zastępca dyrektora ds. medycznych 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią w Żarach.

Kłopoty w krośnieńskim szpitalu zaczęły się już kilka miesięcy temu. 19 września 2016 r. nastąpiło rozwiązanie umowy w zakresie oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Na przełomie października i listopada nastąpiło czasowe zaprzestanie udzielania świadczeń w poradniach oraz oddziałach szpitala. 8 listopada rozwiązano umowy w zakresie oddziału chorób wewnętrznych, a 15 listopada miało miejsce porozumienie w sprawie rozwiązania umów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u