Zbąszyń podsumował WOŚP

16 styczeń 2017

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się rekordowym w historii finałów w Gminie Zbąszyń.

W tym roku udało się zebrać 36 764, 55 zł i 70,83 euro. Wydarzenie rozpoczęło się piątym już biegiem dookoła jeziora Błędno. Dzięki zaangażowaniu Klubu Biegaczy TKKF „Łabędź” oraz osób prywatnych, „Łabędzie” zebrali blisko 2000 zł.

W Zbąszyńskim Centrum Kultury finał rozpoczął się o godzinie 15:30 występem Zespołu „Rego”. O miłą atmosferę zadbały lokalne zespoły: Chór „Pauza” oraz „Pasztuszkowi Grocze spod Zbąszynia”. Liczną grupą muzyków podczas orkiestrowych koncertów, wsparła także Państwowa Szkoła Muzyczna. A o uśmiech na twarzach zadbały Panie z kabaretu „Klekoty” z Dąbrówki Wielkopolskiej.

Od godziny 19:00 na scenie domu kultury nie zabrakło dobrego rockowego brzmienia. Kolejno wystąpiły zespoły: „Drunk’a’rolled”, „Horyzont” oraz „Obraz Pierwotny”.

Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Zbąszyń mocno zaangażowali się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mowa tu zarówno o „fantach” przekazanych na licytację przez prywatne firmy czy instytucję, a było ich naprawdę sporo między innymi: liczne gadżety, koszulki i kalendarze orkiestrowe, kurs języka angielskiego, vouchery do restauracji, bony na zakupy, torby podróżne czy jeden z ciekawszych, plakat z pierwszej Orkiestry z Poznania z autografem Jurka Owsiaka.

- Jest to wspaniały rekord poprawiony od zeszłorocznego o ponad 8 000 zł. - informuje Ula Bordych ze Zbąszyńskiego Domu Kultury - Nie byłoby tego bez 70 wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 1 ze Zbąszynia oraz Gimnazjum z Chrośnicy jak również ich nauczycieli, dzięki którym sztab prężnie działał. Warto także dodać, że najmłodsza wolontariuszka miała 8 lat. Organizatorami niezmiennie co roku są: Liceum Garczyńskiego oraz Zbąszyńskie Centrum Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta. Na koniec najważniejsze. Wielkie gratulacje, o okazanie wielkim serc, kierujemy do mieszkańców Gminy Zbąszyń, tych dla których los dzieci i seniorów nie jest obojętny. Bardzo dziękujemy za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy także firmom prywatnym, instytucją, włodarzowi miasta i staroście, za przekazane przedmioty na licytację. Razem możemy naprawdę wiele.

Do zobaczenia za rok.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u