Razem możemy zrobić więcej!

14 luty 2017
Autor: 

W czasie zimy bezdomne zwierzęta potrzebują szczególnej troski, dlatego bardzo wiele osób z Nowej Soli włącza się w pomoc dokarmiania psów i kotów, które pozostają w miejskich domach tymczasowych. Oto przykład doskonałej współpracy i szlachetnej akcji urzędników, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz strażników miejskich.

- Ludzi, którzy mają dobre serce w naszym mieście jest wielu. I tu sprawdza się stara maksyma, że dobrych przyjaciół poznaje się w biedzie -  mówi Ewa Batko rzecznik Urzędu Miasta w Nowej Soli.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wraz ze swoimi opiekunami wykonują kawał dobrej roboty. Gotują ryż i mięso kupione przez nowosolski Urząd Miasta. Karma przygotowana jest z wielkim sercem, a strażnicy raz w tygodniu dowożą ją do przytulisk.

Tu dwie strony są zadowolone: bezdomne koty i psy mają ciepłą strawę, a uczestnicy WTZ są zaangażowani w słuszną sprawę. To wszystko nie działoby się gdyby nie zaangażowanie urzędników z nowosolskiego magistratu, strażników miejskich, wolontariuszy z Nowosolskich Adopcji Zwierząt oraz wielu, naprawdę wielu ludzi dobrej woli.

- Zachęcamy jednocześnie wszystkich, którzy chcieliby zaadoptować psa lub kota o zgłaszanie się do wolontariuszy z Nowosolskich Adopcji Zwierząt - na ich facebookowym profilu znajdziemy zwierzaki które czekają do adopcji. W tej sprawie można się również kontaktować z wydziałem gospodarki komunalnej i ochrony środowiska nowosolskiego Urzędu Miasta - dodaje Ewa Batko.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u