Lubuska Wytwórnia Win, która w 1945 roku przejęła majątek firmy Grempler & Co., stała się w następnych latach jednym z większych zielonogórskich zakładów. Początkowo produkowano w niej, podobnie jak przed wojną, wino musujące, lecz od 1948 roku zakład przestawił się na produkcję win owocowych. W latach siedemdziesiątych zielonogórska winiarnia sprzedawała swoje wyroby do blisko 700 odbiorców w kraju i za granicą, m.in. do Stanów Zjednoczonych, Japonii, Australii, Francji, Węgier i ZSRR.
W wytwórni gościli m.in. Jan Kiepura, Lucjan Kydryński, Irena Santor, Bohdan Łazuka i Daniel Olbrychski. Zielonogórskie przedsiębiorstwo nosiło różne nazwy: w latach 1945-1948 – Państwowa Wytwórnia Win Musujących dawniej Grempler & Co. Następnie przez wiele lat funkcjonowała jako Państwowa Lubuska Wytwórnia Win. W 1973 roku jej nazwę zmieniono na Lubuskie Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego w Zielonej Górze. W 1984 roku zakład pracował w ramach Centralnych Piwnic Win Importowanych.
W 1996 roku LWW obchodziła jubileusz 170-lecia. Niestety, podobnie jak wiele innych zielonogórskich przedsiębiorstw państwowych, nie przetrwała wyzwań, które niosła ze sobą transformacja ustrojowa. 12 stycznia 1999 roku ogłoszona została upadłość zielonogórskiej wytwórni.
Muzeum zaprasza 9 czerwca w piątek, o godz. 17.00. Wstęp wolny.