Podróże koleją w wakacje będą utrudnione

24 czerwiec 2017
Autor: 
Pixabay

W te wakacje PKP będą remontować i modernizować więcej torów niż zeszłego lata. To oznacza, że podróżowanie koleją będzie w tym okresie trudniejsze niż rok temu.

Polska kolej przyspieszyła w ostatnich miesiącach tempo modernizacji i remontów torów. Jako, że w wakacje w trasę wyjeżdża mniej pociągów, PKP nasila w tym okresie takie prace. W tegoroczne wakacje będzie to bardziej uciążliwe niż zeszłego lata, bo prac na torach przybędzie i więcej będzie też w związku z tym tzw. całodobowych zamknięć torowych (czyli sytuacji, w których dany odcinek trasy kolejowej będzie zamykany na cały dzień).

Najgorzej będzie w przypadku takich odcinków, jak Września- Konin (linia Warszawa-Poznań-Berlin), Garwolin-Dęblin (linia Lublin-Warszawa), Opoczno Południe – Knapówka (Centralna Magistrala Kolejowa, łącząca Śląsk i Kraków ze stolicą) oraz Pawonków-Lubliniec (trasa kolejowa nr 61, z Kielc w kierunku Opola).Na czas zamknięcia torów kolej będzie uruchamiać zastępczą komunikację autobusową (tak będzie np. w przypadku odcinka Konin-Kutno, Puławy-Łuków i Nałęczów-Lublin) lub pociągi pojadą objazdami, co będzie mieć miejsce m.in. na trasie z Lublina do Warszawy, gdzie składy zostaną skierowane na trasę objazdową przez Lubartów i Parczew. Z objazdów – przez Skierniewice i Częstochochwę lub przez Łódź Widzew – będą korzystały pociągi ekspresowe, kursujące między Warszawą a Krakowem i Śląskiem. Z kolei na odcinku z Pawonkowa do Lublińca część pociągów będzie mieć skróconą trasę.

Dobra wiadomość jest taka, że po zakończonych remontach i modernizacjach podróż koleją na tych odcinkach znacząco się skróci. Efekty wzmożonych inwestycji na polskich torach już są odczuwalne. Np. skrócił się przejazd z Krakowa do Zakopanego (dzięki budowie łącznicy w Suchej Beskidzkiej) i z Wrocławia do Jeleniej Góry.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u