Dobre wieści dla Gminy Iłowa. Biblioteka będzie modernizowana

25 sierpień 2017
Autor: 
www.lubuskie.pl

W środę 23 sierpnia członek zarządu Alicja Makarska podpisała umowę z burmistrzem Iłowej Pawłem Lichtańskim. Umowa o dofinansowanie dotyczy modernizacji, rozbudowy i przebudowy Miejskiej Biblioteki Publicznej, w tym dostosowanie obiektu do prowadzenia działalności kulturalnej i turystycznej.

– To ważny projekt i myślę, że już w niedługim czasie skorzysta z niego wielu mieszkańców Gminy Iłowa – mówiła członek zarządu Alicja Makarska.

Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości infrastruktury kulturalnej na terenie Gminy Iłowa. Głównym celem projektu jest zwiększenie liczby osób, korzystających z dóbr dziedzictwa kulturalnego w instytucjach kultury Gminy Iłowa.

Koszt całkowity zadania 1,5 mln zł, kwota dofinansowania 1,3 mln zł.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

Renowację, konserwację i wyposażenie zabytkowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iłowej: Poddasze roboty budowlane i instalacyjne, poddasze prace pozostałe, barter biblioteki - roboty budowlane i instalacyjne, wyposażenie w sprzęt niezbędny do prawidłowej realizacji zadania (np. wystawienniczy, techniczny, multimedialny).

Okres realizacji projektu: 07.11.2016 r. – 30.06.2018 r.

 • Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy w pracy parlamentarnej. Zaproszenie dotyczy młodzieży stawiającej pierwsze kroki, ale już z pewną wiedzą, w dziedzinie prawa, informatyki czy dziennikarstwa.

 • Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Sytuacja finansowa wielu gmin w Polsce jest tragiczna. Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje. Samorządy muszą mierzyć się z podwyżkami cen usług, paliw czy dostaw energii. Gmina Krosno Odrzańskie jest w gronie kilkuset samorządów o charakterze miejsko-wiejskim, które dzisiaj mają potężny problem z dopięciem budżetu w zakresie wydatków bieżących.

 • 10. Narodowe Czytanie z „Moralnością pani Dulskiej” w Bibliotece Norwida

  10. Narodowe Czytanie z „Moralnością pani Dulskiej” w Bibliotece Norwida

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze po raz kolejny włącza się w zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogólnopolską akcję ph. NARODOWE CZYTANIE.

 • Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

  Ponad 200 tys. zł dla uniwersyteckich kół naukowych

  Samorząd województwa wspiera koła naukowe na lubuskich uczelniach. Marszałek Elżbieta Anna Polak podpisała umowę na przekazanie dotacji w wysokości 211 tys. zł Uniwersytetowi Zielonogórskiemu.

 • Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

  Wsiadł do naczepy złej ciężarówki i przyjechał do Polski

  Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic zatrzymali przebywającego w Polsce nielegalnie obywatela Sudanu. Mężczyzna we Francji pomylił rejestracje samochodów ciężarowych i wszedł do naczepy auta jadącego do Polski.

 • Ruszyły zapisy na II Lubuskie Dyktando Ortograficzne

  Ruszyły zapisy na II Lubuskie Dyktando Ortograficzne

  Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u