Co było powodem śmierci 5-cio latki z Wędrzyna?

13 listopad 2017
Autor:  Ryszard Waldun
Ryszard Waldun

Wędrzyn i cała gmina Sulęcin żyje sprawą śmierci 5-cio letniej dziewczynki z Wędrzyna w gminie Sulęcin.

W minioną środę dziecko przebywało w przedszkolu w Wędrzynie. Bawiło się, uczestniczono w zajęciach i zdrowe wróciło do domu. Około godziny 17.00 dostało 40-sto stopniowej gorączki i rodzice zawieźli ją do szpitala powiatowego w Sulęcinie. Po kilku godzinach dziewczynka zmarła.

Co było powodem śmierci nikt nie wie, a wody w usta nabrali pracownicy przedszkola i lekarze. W sprawie śmierci dziecka trwa śledztwo. W czwartek podano antybiotyki domięśniowo 60 osobom, które miały styczność z dziewczynką. /

Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart zarządził tymczasowe zamknięcie placówki w piątek i po konsultacji z SANEPID-em przeprowadzenie gruntowej kontroli i dezynfekcji przedszkola. Władze miasta i gminy apelują do wszystkich rodziców mieszkających na terenie miasta i gminy, aby uważali na swoje pociechy i nie bagatelizowali objawów złego stanu zdrowia swych dzieci. Burmistrz zapowiada, że przedszkole będziesz funkcjonowało normalnie, ale czy tak będzie nie wiemy, gdyż z moich ustaleń troje dzieci z tego przedszkola ma problemy zdrowotne, których nie miały do obecnej chwili. 

Jak podkreślają mieszkańcy osiedla Wędrzyn - to wielka tragedia dla rodziców i całej rodziny, a służby oraz władze miasta powinny zbadać tą sprawę dogłębnie, by nie doszło do kolejnej tragedii.

Będziemy informować naszych czytelników na bieżąco. 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Sulęcin,

w związku z nagłą śmiercią małej mieszkanki Gminy Sulęcin – podopiecznej Przedszkola w Wędrzynie – zwracam się do Państwa z gorącym apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na stan zdrowia oraz przypadki zachorowań wśród dzieci. Proszę nie lekceważyć tego komunikatu, bacznie śledzić stan zdrowia swoich pociech, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów natychmiast skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Nawet błahe z pozoru symptomy mogą stanowić zagrożenie życia! W dniu wczorajszym służby sanitarne podjęły stosowne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa podopiecznych Przedszkola w Wędrzynie, ich rodziców oraz personelu. W placówce została przeprowadzona dezynfekcja, a dzieci poddano antybiotykoterapii.

Apeluję o zwrócenie szczególnej uwagi na stan zdrowia dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli na terenie Gminy Sulęcin. Dzieci chore powinny zostać bezzwłocznie poddane leczeniu! Tylko działając wspólnie nie dopuścimy, by podobna tragedia wydarzyła się ponownie.

Burmistrz Sulęcina

/-/ Dariusz Ejchart

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  ZUS dofinansuje pobyt w żłobku

  Od 1 kwietnia ZUS przyjmuje elektroniczne wnioski o dofinansowanie obniżenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Empatia lub bankowość elektroniczną.

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Na całym świecie 2/3 dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do internetu w domu - raport UNICEF i ITU

  Na całym świecie 2/3 dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do internetu w domu - raport UNICEF i ITU

  Według najnowszego raportu ITU oraz UNICEF pt. „Ile dzieci i młodzieży ma dostęp do internetu w domu?” problem w podobnym stopniu dotyka także młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat.

 • Czas i pieniądze ceną życia 4-miesięcznej Ani

  Czas i pieniądze ceną życia 4-miesięcznej Ani

  Ania ma tylko 4 miesiące. Po urodzeniu dostała 10 punktów w skali Apgar. Przez dwa miesiące rozwijała się jak każdy zdrowy noworodek, a choroba nie dawała żadnych objawów. Dziś dziecko walczy o życie. Bez pomocy ludzi walka długo nie potrwa.

 • Światowy Dzień Wcześniaka

  Światowy Dzień Wcześniaka

  W niedzielę, 24.11.2019 r. w urzędzie marszałkowskim odbędą się uroczystości z okazji Światowego Dnia Wcześniaka. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u