Uczniowie z zaangażowaniem o bezpieczeństwie w sieci (ZDJĘCIA)

31 styczeń 2018
Autor: 

Malowali, rysowali, wyklejali – uczniowie z zaangażowaniem o bezpieczeństwie "w sieci". Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zorganizowali konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa w sieci. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowanie wśród uczniów szkół podstawowych. Najmłodsi wykazali się pomysłem, zmysłem artystycznym i wykorzystaniem różnych technik wykonywanych prac. Zwycięzca zapewnił swojej klasie udział w „Obozie Detektywistycznym”, który zorganizują żarscy policjanci podczas zbliżających się ferii zimowych.

We wtorek 30 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Żarach Komisja Konkursowa, składająca się z policjantów prewencji oraz zaproszonych gości oceniała prace nadesłane przez uczniów żarskich podstawówek. Konkurs plastyczny pn. „ Dbam o bezpieczeństwo w Internecie” cieszył się dużym powodzeniem wśród najmłodszych. Nadesłano wiele ciekawych prac wykonanych przez uczniów klas III i IV szkół podstawowych z Żar. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzcę. To praca Patryka Mićko z klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. Zgodnie z regulaminem konkursu chłopiec zapewnił tym samym swojej klasie uczestnictwo w ,,Obozie Detektywistycznym”, który zostanie zorganizowany przez żarskich policjantów podczas ferii zimowych. W konkursie wyróżniono również dwie prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach: Mai Kominek z klasy IV a oraz Adriana Orkiszewskiego z klasy IIIe.

Cel tego przedsięwzięcia to kształtowanie świadomości i postaw dzieci sprzyjających bezpieczeństwu, upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi dzieci mogą się spotkać w codziennym użytkowaniu internetu np. udostępnianie swoich danych osobistych, odbieranie plików z podejrzanych źródeł, zapisywanie haseł w dostępnym dla wszystkich miejscu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie zagrożeń i niebezpieczeństw. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żarach w ramach programu edukacyjno – wychowawczego pn. „LUPO”. Nagrody w konkursie oraz realizacja ,,Obozu Detektywistycznego” sfinansowane zostały dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Miasta w Żarach.

źródło: KPP w Żarach

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u