Zielonogórski szpital murem za Owsiakiem (FILM)

20 styczeń 2019
Autor: 
Zielonogórski szpital murem za Owsiakiem Redakcja

W sobotę, po mszy pogrzebowej prezydenta Pawła Adamowicza, Jurek Owsiak oświadczył że pozostaje prezesem Fundacji WOŚP.

Kiedy tydzień temu Owsiak oznajmił, że rezygnuje z prezesury, w mediach społecznościowych zawrzało. Internauci rozpoczęli akcję Murem za Owsiakiem, by w ten sposób okazać swoje wsparcie dla szefa WOŚP.  Rozpoczęła się również akcja zbierania podpisów pod specjalną petycją (do tej pory podpisało się blisko 242 tys. osób)  a na dziś w całej Polsce zaplanowane były wiece poparcia. W Zielonej Górze spotkanie zaplanowano na godz. 15 przy fontannie na Placu Bohaterów.

Pod koniec tygodnia odwiedziliśmy oddział neonatologii akademickiego szpitala w Zielonej Górze. Na własne oczy chcieliśmy zobaczyć sprzęt jaki od początku istnienia Fundacji trafił do naszego szpitala i podzielić się tym z Wami. To spotkanie było bardzo ciężkie. Podczas rozmowy z lekarzami, pielęgniarkami czy mamami, które tuliły do serca swe przedwcześnie narodzone dzieci do oczu napływały jednocześnie łzy radości i smutku. 

Personel neonatologii apelował wówczas do Jurka Owsiaka, aby nie rezygnował. Do prośby dołączały się mamy wcześniaków.

Gabrysia urodziła się w 25 tygodniu ciąży a Borys 26. Oba dzieciaczki korzystały ze sprzętu ufundowanego przez Fundacje Jurka Owsiaka. Gdyby nie on być może nie miały by szansy na życie. Mamy opowiadają o swoim "szczęściu" ze łzami w oczach. Zielonogórski szpital dary od Fundacji Owsiaka otrzymuje od samego początku. Od 2012 do końca 2018 otrzymali sprzęt, którego wartość wyniosła ponad 3,5 mln zł. Cały oddział... cały szpital stoi murem za Owsiakiem.

Również prezes szpitala Marek Działoszyński nie ukrywał wzruszenia. 

Spotkanie zaplanowane dziś na godz. 15 odbędzie się. Weźcie ze sobą czerwone balony.

owsiak

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u