Zrobił sobie wysypisko na placu w Gorzowie. Straż Miejska ukarała go mandatem

20 styczeń 2019
Autor: 
Zrobił sobie wysypisko na placu w Gorzowie. Straż Miejska ukarała go mandatem SM Gorzów

Plac, który stał się nielegalnym wysypiskiem... Sprawca z pewnością zapamięta teraz, że teren przy ulicy Pomorskiej w Gorzowie Wielkopolskim to nie składowisko odpadów. Strażnicy Miejscy ustalili jego tożsamość i ukarali mandatem karnym.

We wtorek, 15 stycznia, gorzowska Straż Miejska została powiadomiona przez mieszkańców miasta o nielegalnym wysypisku śmieci, zalegającym przy ulicy Pomorskiej. Funkcjonariusze od razu pojechali we wskazane miejsce i zlokalizowali stertę śmieci, wśród której można było zauważyć m.in. szczególnie szkodliwe dla środowiska naturalnego - plastikowe butelki po płynach eksploatacyjnych, opony, a także worki z innymi odpadami.

Strażnicy sprawnie ustalili sprawcę nielegalnego wysypiska i wyciągnęli wobec niego konsekwencje prawne. Za to wykroczenie został on ukarany mandatem karnym.

- Przypominamy, że za zaśmiecanie terenów publicznych oraz usuwanie odpadów z terenu swojej nieruchomości w sposób niezgodny z Regulaminem o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gorzowa Wlkp. grozi grzywna do pięciu tysięcy złotych - informuje Bolesław Romańczyk, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej.

Cała sytuacja jest o tyle zadziwiająca, że mieszkańcy mają możliwość pozbycia się niechcianych rzeczy legalnie w Punkcie Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych. Odpady, także te wielkogabarytowe, przyjmowane są przez cały rok. Wszystko to za darmo, bezpiecznie dla środowiska i miło dla oka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u