"Tyszkiewicz Ty będziesz następny" - Groźby pod adresem Prezydenta Nowej Soli

20 styczeń 2019
"Tyszkiewicz Ty będziesz następny" Fot. Wadim Tyszkiewicz/Edycja własna

Prezydent Nowej Soli, Pan Wadim Tyszkiewicz, podobnie jak inni samorządowcy udał się do Gdańska na uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. W tym czasie na jednej z ulic w Nowej Soli powstał napis - "TYSZKIEWICZ TY BEDZIESZ NASTĘPNY" (pisownia oryginalna).

- W tym czasie, kiedy powstał ten napis, byłem w Gdańsku w Bazylice Mariackiej na ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza.  - relacjonuje na profilu w mediach społecznościowych - Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. 

Po śmierci Adamowicza wylała się istna fala hejtu oraz gróźb. Tylko w tym tygodniu w całej Polsce, policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które siały nienawiść w sieci oraz zachęcały do zabójstw innych prezydentów. W przypadku Nowej Soli, groźby te pojawiły się fizycznie, na jezdni - z pewnością trudniej będzie ustalić ich autora.

- W minionych latach prokuratura umorzyła kilkanaście postępowań dotyczących gróźb karalnych wobec mnie i grożenia mi śmiercią. - dodaje Tyszkiewicz.

Prezydent Tyszkiewicz złożył zawiadomienie na policję, funkcjonariusze zabezpieczyli już ślady. Napis został już zmazany.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.