"Tyszkiewicz Ty będziesz następny" - Groźby pod adresem Prezydenta Nowej Soli

20 styczeń 2019
Autor: 
"Tyszkiewicz Ty będziesz następny" Fot. Wadim Tyszkiewicz/Edycja własna

Prezydent Nowej Soli, Pan Wadim Tyszkiewicz, podobnie jak inni samorządowcy udał się do Gdańska na uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. W tym czasie na jednej z ulic w Nowej Soli powstał napis - "TYSZKIEWICZ TY BEDZIESZ NASTĘPNY" (pisownia oryginalna).

- W tym czasie, kiedy powstał ten napis, byłem w Gdańsku w Bazylice Mariackiej na ostatnim pożegnaniu Pawła Adamowicza.  - relacjonuje na profilu w mediach społecznościowych - Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz. 

Po śmierci Adamowicza wylała się istna fala hejtu oraz gróźb. Tylko w tym tygodniu w całej Polsce, policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które siały nienawiść w sieci oraz zachęcały do zabójstw innych prezydentów. W przypadku Nowej Soli, groźby te pojawiły się fizycznie, na jezdni - z pewnością trudniej będzie ustalić ich autora.

- W minionych latach prokuratura umorzyła kilkanaście postępowań dotyczących gróźb karalnych wobec mnie i grożenia mi śmiercią. - dodaje Tyszkiewicz.

Prezydent Tyszkiewicz złożył zawiadomienie na policję, funkcjonariusze zabezpieczyli już ślady. Napis został już zmazany.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Polska przed i po

  Polska przed i po

  Mówią, że przyszłość należy do tych, którzy ją zaplanują. Ale co, jeżeli przyszłość jest teraz, a my stajemy na rozdrożu decyzji, które zaważą na losach całego kraju? Oto dlaczego w ramach naszego radia, prezentujemy audycję, którą naprawdę warto posłuchać przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi 15 października. Gościem specjalnym audycji był senator Wadim Tyszkiewicz, człowiek słynący z wnikliwych analiz i bezkompromisowego spojrzenia na politykę.

 • My Polacy! Układanka wyborcza

  My Polacy! Układanka wyborcza

  Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

 • MY POLACY! Rozmowy nie tylko o polityce

  MY POLACY! Rozmowy nie tylko o polityce

  Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

 • Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza do współpracy lubuską młodzież

  Senator Wadim Tyszkiewicz zaprasza młodych ludzi do rozwijania swoich umiejętności i zdobywania wiedzy w pracy parlamentarnej. Zaproszenie dotyczy młodzieży stawiającej pierwsze kroki, ale już z pewną wiedzą, w dziedzinie prawa, informatyki czy dziennikarstwa.

 • Zabójstwo w Nowej Soli. Mężczyzna zabił kochanka swojej partnerki!

  Zabójstwo w Nowej Soli. Mężczyzna zabił kochanka swojej partnerki!

  Tragiczne informacje napływają z Nowej Soli. Na terenie Dozametu doszło do zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa. Dwie osoby zostały zatrzymane!

 • Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u