Przygotowania do egzaminów gimnazjalnych na ostatniej prostej

09 kwiecień 2019
Autor: 
Przygotowania do egzaminów gimnazjalnych w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze Pixabay

Pomimo strajku nauczycieli, egzaminy gimnazjalne w lubuskich szkołach odbędą się w wyznaczonych terminach. O składy komisji musi jednak zadbać miasto oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa zapewniła, że egzaminy zostaną przeprowadzone w całym województwie. Jeśli dyrektorzy szkół nie będą w stanie powołać komisji nadzorującej spośród nauczycieli, do zespołów dołączą osoby z zewnątrz, które posiadają kwalifikacje nauczycielskie. Jest to możliwe dzięki specjalnemu rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W obu lubuskich stolicach za organizację egzaminów odpowiada miasto. W Gorzowie Wielkopolskim przedstawiciele magistratu spotkali się już z dyrektorami szkół i sporządzili bilans potrzeb dotyczących składów komisji. - Rozumiemy protest nauczycieli, ale staramy się też pomóc uczniom. To dla nich bardzo stresujący czas - podsumowała Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Egzaminy rozpoczynają się już jutro od części humanistycznej. W czwartek gimnazjaliści będą rozwiązywać część matematyczno-przyrodniczą, a w piątek wybrany język obcy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u