Od godziny 14 na placu przy Centrum Biznesu w Zielonej Górze zaczęli gromadzić się uczestnicy marszu. O godzinie 15 upamiętniono zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odtwarzając jego ostatnie przemówienie, chwilę później uczestnicy ruszyli w kierunku Piast Polany. Trasa marszu liczyła ponad 4 kilometry i oznaczona była 108 flagami. Uczestnicy szli głównymi ulicami miasta, m.in. al. Wojska Polskiego, Dąbrówki, Łużycką oraz Stefana Wyszyńskiego. Kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami.
Patronat nad Festiwalem Równości oraz imprezami towarzyszącymi objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak. Instytut Równości przestawił również 12 postulatów II Marszu Równości w Zielonej Górze, są to m.in. wzmocnienie ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści, małżeństwo i związek partnerski prawem każdego obywatela, otwarta Rzeczpospolita przyjaznym domem dla uchodźców i obcokrajowców oraz rzetelna edukacja seksualna prawem każdego człowieka.
Marsz Równości zakończył się na Piast Polanie, gdzie zorganizowany jest piknik z różnymi atrakcjami. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zamki z których można skorzystać za darmo.
Według policji w marszu wzięło udział około 600 osób. Nie doszło też do żadnych groźnych incydentów a cała impreza przebiegła bez zakłóceń.
https://newslubuski.pl/spoleczne/6701-marsz-rownosci-w-zielonej-gorze-bylo-duzo-uczestnikow-oraz-policji-a.html#sigProId27da4b71a9