Czekamy na nowy dom...(ZDJĘCIA)

17 czerwiec 2016
Autor: 

Miały kochającego właściciela, opiekę i dom. Nagle znalazły się w kojcach, a ich schronieniem jest buda. Pomimo tego co je spotkało w ich spojrzeniu jest wiele nadziei.

Babcia, Malowanka, Szczypior i Reksiu, tak zaczyna się ta historia. Cztery psy były pociechami swojego pana, który zapewniał im miłość, czułość, opiekę, jedzenie i bezpieczeństwo. Nagle ciężka choroba drastycznie oddzieliła właściciela od czworonogów. Babcia - najstarsza suka trafiła pod opiekę rodziny. Malowanka, Szczypior i Reksiu nie miały już tyle szczęścia i trafiły do przytuliska miejskiego. Mimo wielkiego serca, starań wolontariuszy i władz miasta Nowa Sól, którzy robią wszystko aby zmniejszyć cierpienie psów, nie udało się do tej pory znaleźć nowego domu.

Reksiu, który poza stratą właściciela, ma amputowaną przednią łapkę przebywa obecnie u jednej z wolontariuszek OTOZu. Dzielnie i pokornie każdego dnia uczy się poruszać z protezą, której zakup możliwy był dzięki zbiórce pieniędzy od ludzi dobrej woli. Malowanka i Szczypior są bardzo wesołe, radośnie merdają ogonami i wiernie patrzą w oczy każdego, kto podchodzi do ich kojców. Cała trójka jest całkowicie oswojona, łagodna, zaszczepiona, odrobaczona, zadbana i gotowa do adopcji.

Wierzymy, że znajdą się ludzie, którzy otworzą swoje serce na te psiaki. Zaangażowanie i praca wolontariuszy to jedno, ale kochający dom to jest to czego one teraz najbardziej potrzebują - mówi Ewa Batko rzecznik Urzędu Miasta Nowa Sól.

 

 

TAGI
DG

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u