Zielonogórski magistrat rozdaje tabletki uspokajające dla zwierząt na Sylwestra

19 grudzień 2019
Autor: 
Magistrat rozdaje tabletki uspokajające dla zwierząt Fot. Pixabay

Zielona Góra pożegna rok 2019 pokazem fajerwerków. Urząd miasta, aby złagodzić stres czworonogów, rozdaje właścicielom tabletki uspokajające.

W ubiegłym roku magistrat przeprowadził ankietę, czy mieszkańcy chcą, aby odbył się pokaz fajerwerków. Społeczeństwo zadecydowało większością głosów, że nie chcą wybuchowego widowiska.

Tym razem decyzja miasta jest zupełnie inna. Prezydent już od godziny 22:00 zaprasza na wspólne przywitanie Nowego Roku 2020 na parkingu przy Centrum Biznesu. W programie przewidziano między innymi 5-minutowy pokaz pirotechniczny.

Urząd miasta rozdaje środki uspokajające

Organizatorzy miejskiego sylwestra zakupili preparaty uspokajające dla zwierząt. Mieszkańcy mogą zgłaszać się po tabletki do Urzędu Miasta Zielona Góra w godzinach pracy magistratu. - Posiadasz zwierzaka domowego i martwisz się o niego w Sylwestra? Otrzymasz za darmo preparat wspomagający dla psów i kotów, który łagodzi objawy stresu - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Tabletki można odbierać w dniach 19, 20, 23, 30, 31 grudnia 2019 w godzinach 8:00-15:00. Urząd Miasta Zielona Góra, ul. Podgórna 22, pok. 106.

"Ktoś tu się oderwał od rzeczywistości"

Część mieszkańców zupełnie nie zgadza się z propozycją magistratu. - Numer roku w mieście Zielona Góra. Prezydent wbrew społecznej niezgodzie (ankieta w 2018) i tak zrobi pokaz fajerwerków. Żeby wybielić kanonadę dla gawiedzi, kupił dużo suplementów, które mają pomóc przeżyć tym zaopiekowanym domowym psom i rozda je w urzędzie. Nie edukacja, nie rezygnacja, a szastanie nie swoją kasą na prawo i lewo. Komu teraz na zabawy prezydenta podniosą podatki? - pisze Joanna Liddane, prezes Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta.

Negatywnych komentarzy nie brakuje... - Co ze zwierzętami ze schroniska i tymi bezdomnymi? One się nie liczą? Kto się o nie zatroszczy? - pyta pani Katarzyna. - Zakazać fajerwerków i tabletki nie będą potrzebne. Swoją drogą co to za banał. Miasto w tym roku będzie puszczało fajerwerki i wydaje tabletki na uspokojenie dla zwierząt. Kabaret - twierdzi pani Agnieszka.

Fot. UM Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u