Wkrótce figura będzie jak nowa (ZDJĘCIA)

22 czerwiec 2016
Autor: 

Od maja trwają prace związane z odświeżeniem figury Chrystusa Króla w Świebodzinie. Za około 3 tygodnie figura znów będzie śnieżnobiała.

Żelbetowa rzeźba w Świebodzinie, wzniesiona została w 2010 roku i przedstawia Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 metrów, z czego 33 metry przypadają na figurę Jezusa. Budzi zachwyt, przyciąga uwagę ale jest też kontrowersyjna.

- Renowacja jest spowodowana zniszczeniami, które powstały na skutek działań atmosferycznych - mówi proboszcz, ks. kanonik dr Jan Romaniuk - oraz zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, ponieważ również tutaj, między 20 a 25 lipcem będą odbywały się uroczystości. Prace będą wykonywane na zewnątrz oraz we wnętrzu figury. Głównym powodem renowacji są mikropęknięcia, powstałe na skutek ruchów Jezusa, odbarwienia oraz glony, które pojawiają się na stronach najbardziej zacienionych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u