Janusz Kubicki zwołuje zespół kryzysowy. Czy zamkną szkoły i przedszkola?

10 marzec 2020
Autor: 
Janusz Kubicki zwołuje zespół kryzysowy Redakcja/archiwum

Już jutro zapadnie oficjalna decyzja, czy placówki oświatowe w Zielonej Górze zostaną zamknięte. Prezydent miasta zwołał zespół kryzysowy.

Władze Poznania jako pierwsze w Polsce zarządziły dwutygodniową przerwę w nauce. Od tego momentu mieszkańcy Zielonej Góry nieustannie zwracali się do prezydenta miasta Janusza Kubickiego, czy podobna sytuacja będzie miała miejsce w jednej z lubuskich stolic.

W oświadczeniu opublikowanym przed godziną 15:00 Janusz Kubicki poinformował, że nie zamierza zamykać placówek oświatowych. - Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych wskazań, które uzasadniły by tak radykalną decyzję. Po rozmowach ze specjalistami uważam, iż decyzja o zamknięciu placówek byłaby przedwczesna. Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku wirusa w Zielonej Górze! Rekomendacje Majsterstwa Zdrowia i WHO wskazują czego należy się wystrzegać i jak postępować - napisał prezydent (pisownia oryginalna).

Większość mieszkańców nie zgadza się z prezydentem

Pod oświadczeniem prezydenta Zielonej Góry niemalże natychmiast pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy popierali decyzję włodarza, natomiast zdecydowana większość była przeciwna takiej decyzji.

- Wszystkie miasta zamykają szkoły, żeby zablokować rozprzestrzenianie się póki problem się nie rozrósł, ale Zielona Góra zamknie szkoły dopiero gdy będzie za późno i epidemia się rozpędzi - napisał pan Bartosz. Tuż za nim znalazła się pani Katarzyna: "Skoro podjął Pan taką decyzję to wypadałoby zapewnić chociażby mydło na UZ, którego wiecznie brakuje, a najlepiej środki antybakteryjne".

Zwołano sztab kryzysowy. Czy zamkną szkoły?

Janusz Kubicki jeszcze tego samego dnia o godzinie 21:00 wydał kolejny komunikat. - Kochani z dużą uwaga czytam co piszecie, wszystkie Wasze opinie są ważne i istotne. Widać w nich dużo obaw i niepokoju, dotyczy on w szczególności zdrowia dzieci. Dlatego biorąc pod uwagę ten fakt oraz szybko rosnącą liczbę zarażeń, postanowiłem zwołać na środę zespół kryzysowy. Podejmie on decyzję dotyczącą dalszego funkcjonowania placówek oświatowych - czytamy w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Przeczytaj także: Seria potrąceń w Zielonej Górze. Doszło do kolejnego zdarzenia na pasach (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u