Sulechów: Koronawirus. Ratownicy na kwarantannie, izba przyjęć zamknięta

15 marzec 2020
Autor: 
Sulechów: Ratownicy na kwarantannie, izba przyjęć zamknięta Fot. Centrum Ratownictwa Rescue

Trzech ratowników medycznych z Sulechowa przez blisko 24 godziny musiało być izolowanych po kontakcie z osobą, u której występowały objawy koronawirusa. Pacjent nie informował jednak ratowników o żadnych dolegliwościach.

Są na pierwszej linii frontu. Jadąc do chorych, nie wiedzą, z kim będą mieli do czynienia. W sobotę, 14 marca, trzech ratowników medycznych ze szpitala w Sulechowie zostało objętych kwarantanną po tym, jak mieli kontakt z pacjentem, który zatajał podczas wywiadu medycznego objawy koronawirusa.

Ratownicy zostali izolowani i nie mogli wrócić do swoich domów. Po pobraniu wymazów noc spędzili w szpitalu. Dopiero w niedzielny wieczór, 15 marca, okazało się, że na szczęście nie zostali oni zakażeni.

Niemalże jednocześnie z ratownikami zamknięta została izba przyjęć sulechowskiego szpitala. Tam również mówi się o podejrzeniu koronawirusem. Oddział nadal jest zamknięty. Z informacji telefonicznej uzyskanej od personelu placówki wynika, że izba zostanie otwarta o północy.

Nie zatajaj objawów! Poinformuj o zagrożeniu!

W imieniu służb ratowniczych apelujemy do Państwa: Jeśli będziecie potrzebować pomocy, a przebywacie na kwarantannie lub macie objawy zarażenia koronawirusem, poinformujcie o tym dyspozytora podczas zgłoszenia. Taka informacja pozwoli ratownikom, policjantom czy strażakom odpowiednio przygotować się do akcji.

- Jeden zarażony strażak wyklucza czasowo całą jednostkę z dalszej służby. W naszej pracy mamy kontakt z ratownikami medycznymi, lekarzami, policjantami. Bądźmy odpowiedzialni, bo sprawny system ratowniczy jest kluczowy w zaistniałej sytuacji - informują strażacy.

Przeczytaj też: Przepuść ratownika w kolejce. "Korona Wam z głowy nie spadnie"Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u