Wspomóż zielonogórski SOR! Włącz się do akcji "Maseczka dla SORzaka"

26 marzec 2020
Autor: 
Włącz się do akcji "Maseczka dla SORzaka" Fot. Organizator

Sprawne leczenie to przede wszystkim bezpieczeństwo lekarzy i ratowników medycznych. Maski czy rękawiczki ochronne to niezbędne wyposażenie w czasie pandemii koronawirusa. Potrzeb jest znacznie więcej, a zasoby szybko się kurczą. Dołącz do akcji "Maseczka dla SORzaka".

Pierwszy raz informowaliśmy o akcji ponad tydzień temu. Zainteresowanie i działania czytelników przerosły nasze oczekiwania. Efekty można było zauważyć już kilka godzin po publikacji artykułu.

Teraz wracamy na zielonogórski SOR, gdzie w ostatnich dniach udało się zrealizować pierwsze zamówienia. Na oddział trafiła już jedna maska pełnotwarzowa, 17 półmasek oraz spory zapas rękawiczek nitrylowych. Ponadto dostarczono 5 termometrów z automatyczną kalibracją i czujnikiem zbliżeniowym, aby pomiar był jak najdokładniejszy.

- W drodze jest już 250 kompletów filtrów do masek. Tylko za nie trzeba było zapłacić 14 tysięcy złotych. Zamówiliśmy także 13 masek pełnych i 5 półmasek - mówi Marcin Babulewicz, organizator zbiórki i ratownik medyczny Szpitalne Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze.

Dołącz do akcji "Maseczka dla SORzaka"!

Sprzęt w dzisiejszych czasach jest bardzo drogi, dlatego liczy się każda złotówka. Wpłata w serwisie zrzutka.pl to sposób, aby podziękować tym, którzy codziennie na pierwszej linii frontu walczą z koronawiursem, narażając życie swoje i swoich bliskich.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Ratownicy trafili na kwarantannę. Pacjent zataił objawy koronawirusa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u