Koronawirus. Wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasów!

03 kwiecień 2020
Koronawirus. Wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasów! Fot. Ministerstwo Środowiska

Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Wprowadzenie zakazu ma pomóc w walce z koronawirusem.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte. - czytamy w komunikacie Ministerstwa Środowiska.

Niestety mimo próśb i apeli wciąż dużo osób decyduje się w czasie epidemii koronawirusa na wspólne biwakowanie czy też wychodzenie do lasów. Dlatego na podstawie obowiązujących przepisów Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu w okresie od 3 do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom. - apeluje Ministerstwo Środowiska

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u