Zielonogórscy strażacy sami produkują płyn do dezynfekcji (ZDJĘCIA)

23 kwiecień 2020
Autor: 
Zielonogórscy strażacy sami produkują płyn do dezynfekcji Fot. KM PSP Zielona Góra

Strażacy z Zielonej Góry wzięli sprawy w swoje ręce i poza codziennymi obowiązkami produkują płyn do dezynfekcji. W czasie epidemii koronawirusa to jedna z najpotrzebniejszych rzeczy, której zapasy szybko się kurczą.

Płynów do dezynfekcji rąk czy powierzchni cały czas brakuje. Wiele przedsiębiorstw uruchomiło specjalne linie produkcyjne, ale i one w pełni nie zaspokajają potrzeb społeczeństwa.

Właśnie dlatego zielonogórscy strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 postanowili zrobić go samodzielnie. Ratownicy powiązani na co dzień ze Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Chemicznego przygotowali już dużą ilość płynu, z którego będą korzystać w trakcie służby.

To płyn na bazie alkoholu i innych substancji pomocniczych. Wszystko wykonywane jest według przepisu opublikowanego przez WHO.

Przeczytaj też: Upragniona drabina trafi do strażaków z Zielonej Góry. Zapewnienia były już od latRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u