Nowosolscy policjanci spełniają marzenia 4-letniego Jasia! (FILM)

11 wrzesień 2020
Nowosolscy policjanci spełniają marzenia 4-letniego Jasia! Lubuska Policja

Na co dzień pilnują ładu i porządku na terenie powiatu nowosolskiego, chroniąc i służąc jego mieszkańcom. Ale również potrafią spełniać marzenia. 4-letni Jaś Piórkowski przekonał się, że warto czekać, bo nowosolscy policjanci na pewno przyjadą i pomogą.

W czwartek, 10 września, lubuska policyjna maskotka, tygrysek „LUPO” wraz z funkcjonariuszami przekazała całe mnóstwo nakrętek, które trafią teraz do recyclingu, a pozyskane środki finansowe pomogą chłopcu w walce z chorobą. Jasiu choruje na trakcyjne odwarstwienie siatkówki lewego oka, silny astygmatyzm i postępującą wadę prawego oka. Jedynym sposobem ratowania wzroku jest intensywna i ciągła rehabilitacja. Niestety jest ona bardzo kosztowna.

Mama Jasia Piórkowskiego nie przypuszczała, że choroba jej syna „pozwoli” na nietypowe, a zarazem niesamowite spotkania. Jaś uwielbia wszystkie służby mundurowe. Ale do tej pory nie miał okazji bliżej zaprzyjaźnić się z osobami stojącymi na straży bezpieczeństwa. Policjanci ruchu drogowego asp. Krzysztof Fidler i asp. Sebastian Mucha sprawili ogromną niespodziankę małemu chłopcu, pokazując mu policyjny radiowóz, specjalistyczny sprzęt.

Funkcjonariusze opowiadali czym zajmują się podczas pełnienia służby. Maluch mógł spełnić swoje marzenia i być przez chwilę policjantem w towarzystwie prawdziwych mundurowych. Radość była przeogromna. Na koniec spotkania uśmiechnięty Jasiu otrzymał drobne upominki i łakocie. Dla funkcjonariuszy z nowosolskiej komendy najważniejszym celem służby jest pomaganie innym. - Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Przyłączamy się również do apelu ”Jasiu, nie oddamy Cię ciemności”. - dodaje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Policjanci zachęcają wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać w wyznaczonym miejscu. Nadchodząca jesień, to również możliwość oddawania do skupu kasztanów. Dwie strony skorzystają na tym „interesie” – Jasiu Piórkowski otrzyma pieniądze na kosztowną rehabilitację, a zwierzęta będą dokarmione, dostając pożywne jedzenie. Cel akcji jest bowiem szczytny - pomoc i wsparcie w walce z chorobą małego Jaśka.

Możesz pomóc! Więcej informacji na stronie kawalek-nieba.pl oraz Jasiu, nie oddamy Cię ciemności

Źródło: mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.