Szpital zastępczy powstanie w Zielonej Górze. Będzie 150 łóżek dla chorych na COVID-19!

21 październik 2020
Autor: 
Szpital zastępczy powstanie w Zielonej Górze. Będzie 150 łóżek dla chorych na COVID-19! lubuskie.pl

Dodatkowe 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19 powstanie do końca listopada w budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze – to ustalenia po spotkaniu marszałek Elżbiety Anny Polak z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem.

We wtorek, 20 października marszałek Elżbieta Anna Polak spotkała się wojewodą Władysławem Dajczakiem, aby omówić strategię działania w dalszej walce z pandemią. Podczas spotkania uzgodniono, że szpital zastępczy, czyli dodatkowe 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19 powstanie w budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze. Obiekt będzie gotowy do końca listopada.

- Teraz, jak nigdy przedtem musimy być razem. Musimy pokazać naszym mieszkańcom, że ich zdrowie i życie jest najważniejsze. Samorząd województwa lubuskiego przyjął wczoraj projekt uchwały przygotowany przez zarząd w trybie nadzwyczajnym, w celu dofinansowania w trybie pilnym prac związanych z budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka oraz nowo wybudowaną częścią szpitala w Gorzowie, czyli hematologią i intensywną terapią. Przesunęliśmy wszystkie możliwe rezerwy i zwiększyliśmy dochody. Skierowaliśmy do tych dwóch szpitali 30 mln zł. - mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.

Marszałek z wojewodą rozmawiali o tym, gdzie ta rezerwa powierzchni na dodatkowe łóżka zostanie wykorzystana. Wspólnie podjęli decyzję, że propozycja wykorzystania nowego szpitala w Zielonej Górze jest merytorycznie i obiektywnie najlepsza. Nie ma czasu na długie analizy. Trzeba to zrobić szybko. - Chcemy wspólnie taki szpital przygotować. Dziękuję pani marszałek za tę gotowość. Od jutra na roboczo będziemy już działać w tym kierunku tak, żeby Lubuszanie wiedzieli, że w zwiększonej pandemii, na koniec listopada będziemy mieli dodatkowe 150 łóżek - dodał wojewoda Dajczak.

Powołany został już zespół roboczy składający się z pracowników urzędu marszałkowskiego oraz urzędu wojewódzkiego, który będzie koordynował prace, żeby ten szpital powstał do końca listopada tego roku. Pierwsze spotkanie zespołu jutro rano.

Źródło: lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u